• پیامک رضوی

           

فراخوان جشنواره پیامک ادبی رضوی در مازندران

 

به منظور اشاعه فرهنگ منور رضوی، سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی در مازندران، فراخوان داد.

به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با دهه کرامت، جشنواره بین‌المللی پیامک ادبی رضوی از مجموعه برنامه‌های دهمین جشنواره بین‌اللملی امام رضا (ع)  توسط روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزاری می‌شود.

از جمله اهداف برگزاری این جشنواره، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه اطهار به ویژه ابعاد مختلف شخصیت حضرت امام رضا (ع)، شناسایی و ارج نهادن به تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار و استفاده از ظرفیت‌های متنوع آفرینش‌ها و کوتاه نویسی‌های ادبی با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی است.

تک بیت‌ها و جملات ادبی با موضوع حال و هوای عرفانی بارگاه و صحن و سرای حضرت امام رضا (ع)، تمثیل‌ها، رویا پردازی‌ها و صور خیال و سایر آرایه‌های ادبی در شعر و نثر و زندگینامه، سفر تاریخی امام رضا (ع) به ایران، جملات کوتاه با الهام از روایات و احادیث مرتبط با امام رضا (ع) با ذکر منبع روایات از جمله محورهای جشنواره پیامک ادبی رضوی است.

متن پیامک باید تک بیت، مصرع یا جمله‌ای زیبا و تاثیرگذار باشد که برای نخستین بار آفریده شده است.

بیت‌ها و جملات تکراری که پیش از این منتشر شده یا در سایر جشنواره‌ها حائز رتبه شده‌اند، در جشنواره شرکت داده نخواهند شد.

متن پیام باید بین 25 تا 150 کاراکتر ( بدون احتساب فاصله بین کلمات و مشخصات ارسال کننده پیامک) باشد، متن‌های خارج از این محدوده در جشنواره شرکت داده نمی‌شود.

نام و نام خانوادگی، نام استان و شماره تماس ثابت با پیش شماره شهرستان در انتهای پیامک درج شود.

متن پیامک باید به زبان فارسی نوشته شود و پیامک‌های دریافتی که حائز شرایط مندرج در فراخوان باشند پس از بررسی در هیئت داوران، پیامک‌های برتر انتخاب و از نفرات برگزیده تقدیر می‌شود.

به نفرات برگزیده این جشنواره، جوایز نقدی اهدا می‌شود.

علاقمندان می‌توانند پیامک‌های خود را با توجه به شرایط ذکر شده تا پایان ساعت 24، اول شهریور ماه امسال به شماره تلفن 10000151 ارسال کنند.

جشنواره پیامک ادبی رضوی با همکاری روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، به شکل هماهنگ در سی و دو استان کشور برگزار می شود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران