• اخبار

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بابلسر برگزار شد

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بابلسر برگزار شد
سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بابلسر با حضور امام جمعه بابلسر، فرماندار و جمعی از اعضا در سالن اجتماعات سپاه شهرستان بابلسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مجید نیکو رئیس ارشاد بابلسر و دبیرشورای فرهنگ عمومی بابلسر ضمن قدردانی از میزبانی ناحیه مقاومت بسیج سپاه، بر اهداف و برنامه های پیشرو در این اداره اشاره و گزارشی کامل از جلسات قبل شورا و کارگروه ها ارائه و دستور کار جلسه را برای اعضای قرائت کرد.
حجت الاسلام قلی پور امام جمعه این شهرستان، با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب، گفت: نبود تبلیغات محیطی یکی از کمبودهایی بود که در سطح سواحل احساس می‌شود و باید مکان‌هایی به صورت ثابت برای نصب بنرهای تبلیعاتی جهت پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در سطح سواحل دریا مشخص و معین شود.
امام جمعه بابلسر افزود: یکی از آسیب‌هایی که در سطح سواحل دیده می‌شود بحث عرضه و استعمال قلیان بوده که باید نسبت به جمع‌آوری آن اقدام شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی بابلسر با اشاره به اینکه آموزش لازمه فرهنگ‌سازی بوده و باید اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی جهت پیشگیری از ناهنجاری‌ها در جامعه ترویج شود ادامه داد: استفاده از جملات زیبا و مفهومی نقش مهمی در ترویج فرهنگ دارد و در تحقق این مهم همه دستگاه‌ها و نهادها به نوبه خود مسئول هستند و باید در راستای اجرای آن گام بردارند.
وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های ترویج خوبی‌ها تجلیل از خوبان است، افزود: چگونه گفتن در تذکر مهم بوده و اگر گفتار به سمت خیرخواهی و دلسوزی برود موضوع متفاوت می‌شود.
امام جمعه بابلسر با تاکید بر تشکیل کارگروه نظارتی متشکل از نمایندگان ادارات و شورای فرهنگ عمومی جهت بازدید از مراکز اقامتی و عرضه محصولات خوراکی در سطح سواحل، گفت: در اجرای قانون باید با دقت، آگاهی و هوشیاری عمل شود.

قلی‌پور با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته عفاف و حجاب و با تاکید بر لزوم گرامیداشت این ایام و ترویج این مهم در جامعه، گفت: مدرسه اصلی‌ترین نقطه‌ای است که شخصیت انسان در آنجا شکل می‌گیرد و باید با برنامه‌ریزی مناسب و مدون نسبت به تحقق گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در سطح مدارس اقدام شود.
سرهنگ پاسدار سیدموسی حسین نژاد فرمانده سپاه بابلسر با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب و ترویج این مهم در جامعه گفت: در بحث عفاف و حجاب همه باید دغدغه مند باشند.
وی ادامه داد: آنجاهایی که ما به حاشیه کشیده شدیم دشمن در بحث بدپوششی و بدحجابی فعالیت خود را تقویت کرده است.
فرمانده سپاه بابلسر تاکید کرد: بحث عفاف و حجاب باید به صورت نمادین از ادارات و بانک های شهرستان جدی گرفته شود و در کل شهرستان تسریع پیدا کند.

«روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران»
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500