• اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبرداد:نکوداشت مردمی نیما یوشیج در یوش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبرداد:نکوداشت مردمی نیما یوشیج در یوش
نشست برگزاری مراسم نکوداشت مردمی نیما یوشیج به مناسبت یک‌صد و بیست و یکمین سالروز تولد شاعر با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران، فعالان فرهنگی و تنی چند از نیماپژوهان در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، " محمود شالویی" در این نشست بر لزوم همراهی نیماپژوهان و فعالان فرهنگی زیر یک پرچم و با یک هدف تاکید کرد و گفت: باید نگاهی ملی به نیما داشت .بزرگداشت راه و نام نیما همواره در حوزهی فرهنگ و هنر مازندران مطرح بوده‌است. باید به دور از نگاه متعصبانه و انفرادی به این دغدغه‌ی مهم بپردازیم چراکه نیما؛ به‌عنوان نماد مازندران بر ذهن، زبان و اندیشه‌ی این استان احاطه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران افزود: گفتمان نیما راهی است که از گذشته در کنار یکدیگر آغاز کرده‌ایم و امروز از تجمیع ظرفیت‌های گوناگون برای حفظ میراث این شاعر بزرگ استفاده می‌کنیم.

شالویی با اعلام حمایت از برگزاری نکوداشت مردمی نیما در آبان ماه گفت: هدف مشترک تمامی ما ادامه دادن راه و گسترش تفکر نیما است که تحقق آن مستلزم کنارهم آمدن افراد کارآمد و هم‌فکر است، دستگاه فرهنگی متعلق به تمام فعالان فرهنگی است و می‌کوشیم تا از دستاورد نیما به‌عنوان سرمایه‌ای ملی حفاظت کنیم.

نکوداشت مردمی نیما یوشیج  18 آبان ماه باحضور نویسندگان، فعالان فرهنگی، نیمادوستان و هنرمندان در خانه‌ی نیما در یوش برگزار خواهد شد.

این جشن به همت مردم بومی منطقه و همراهی دستگاه های اجرایی استان برگزار خواهد شد.

اجرای موسیقی، اهدای تندیس مردمی بنیاد نیما و شعرخوانی بخش های از جشن داروگ، نکوداشت مردمی نیما خواهد بود.

 

 

 

 

 

۱ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500