• اخبار

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد:برگزاری "تعزیه طبری" در سوادکوه

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد:برگزاری "تعزیه طبری" در سوادکوه
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت:سمینار پژوهشی تحت عنوان" تعزیه طبری " پنجشنبه هفته جاری در سوادکوه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران،محمد محمدی با بیان اینکه این سمینار به بررسی نقش تعزیه در فرهنگ عامه می پردازد، خاطرنشان کرد: سمینار با حضور محمود عزیزی  از کارگردانان و پژوهشگران عرصه سینما و  تلویزیون ایران،اردشیر صالح پور پژوهشگر ، استاد دانشگاه و محقق در حوزه فرهنگ عامه تئاتر و همچنین جهانگیر نصر اشرفی از چهره‌های شناخته شده پژوهشگر فرهنگ عامه مازندران در شهرستان سوادکوه برگزار می شود.

  وی خاطرنشان کرد:  این همایش در دو بخش ارائه مقاله توسط اساتید و  و بخش دوم اجرای تعزیه اجرا می شود.

محمدی با اشاره به اینکه  در این همایش نقش تعزیه در تغزیه طبری و مازندرانی و فرهنگ عامه مازندران مورد بررسی قرار خواهد گرفت، یادآورشد:مقرر شد  18 اثر موسیقی زنده پس از ایام صفر در مازندران اجرا شود.

 معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران  افزود: اولویت و پیگیری ما در اجراهای زنده، موسیقی سنتی، بومی و کلاسیک  است و این مهم در راستای بها دادن به موسیقی و آشنایی مردم با موسیقی های سنتی  انجام می شود.

وی گفت:  فکر  می‌کنیم این موسیقی می تواند پیوند دهنده هویت ملی مردم منطقه باشد

در این اجرا ها اساتید بزرگی مانند علیرضا قربانی،کیوان ساکت،وحید تاج، محمد رضا اسحاقی، ناصر وحدتی و علی اصغر رستمی حضور دارند که به همراه چند اجرای کلاسیک در سراسر شهرهای مازندران برگزار خواهد شد.

 

۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500