• اخبار

ساری میزبان همایش "چهل جشن کتاب در چهل شهر"

ساری میزبان همایش "چهل جشن کتاب در چهل شهر"
همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» همایش« چهل جشن کتاب ، چهل شهر،چهل نویسنده » سه شنبه 29 ابان درمجتمع فرهنگی و هنری ارشاد مازندران برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام این خبر گفت: این همایش با حضور دو نویسنده مطرح کشوری زهرا موسوی و پروین پناهی  ، اعضای جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان و عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود.

محمود شالویی عنوان کرد:هدف اصلی این باشگاه‌‌ها ایجاد جریان کتاب‌خوانی گروهی کودکان و نوجوانان است که طی آن با محیط کتاب‌فروشی، انتخاب و خرید کتاب ، مطالعه و بحث درباره کتاب،چرخش کتاب در میان همسالان، ارتباط با نویسنده، برقراری ارتباط مستقیم میان نویسندگان کودک و نوجوان با خوانندگان و... آشنا می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این طرح هریک از باشگاه ها کتابخوانی با پلاکاردهای مخصوص که نام باشگاه بر روی آن ثبت شده همراه با مربیان  با سرود جشن کتاب  وارد مکان برگزاری جشن می شوند .

در این طرح ابتدا داستانهایی از نویسندگان مطرح، برای کودکان به زبان کودکانه خوانده می شود و، پس از خواندن کتاب با همکاری بچه ها نمایشی با موضوع کتاب اجرا می شود .

هم چنین نمایندگان هریک از باشگاه ها سئولاتی را از نویسندگان مهمان برنامه در خصوص جام باشگا هها و فواید کتاب و کتابخوانی مطرح می کنند .

در ادامه مراسم کودکان می توانند برداشت خود را از کتاب خوانده شده به صورت نقاشی ارائه کنند .

خواندن شعر به صورت گروهی ،برگزاری مسابقه با عنوان بهترین جمله در خصوص کتاب ،نقاشی روی دیوار یا بوم از دیگر برنامه های اجرایی این طرح است .

در پایان هدایایی به رسم یادبود جشن کتاب به اعضاء باشگاه ها  اهداء خواهد شد .

 

 

۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500