• اخبار

جهت دهی فرهنگی از خانواده و مدرسه مورد توجه باشد

جهت دهی فرهنگی از خانواده و مدرسه مورد توجه باشد
شالویی با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی از درون خانواده ها شکل می گیرد و به جامعه تسری می یابد، گفت: امروز باید هزینه های بخش فرهنگی را به خانواده ها و مدارس اختصاص دهیم تا مقوله فرهنگ بصورت ریشه ای جهت دهی شود.

محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران در دیدار با حجت الاسلام سید عبدالعلی رضایی رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی مازندران ضمن قدردانی از تعامل شایسته فرماندهی انتظامی استان با مجموعه دستگاه فرهنگ و هنر جهت اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و... اظهار کرد: امروز دشمن بین خانواده ها نفوذ کرد و نباید از کنار این پدیده به سادگی عبور کنیم.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی امروزه از درون خانواده ها شکل می گیرد و به جامعه تسری می یابد، گفت: ارتباط مستقیم رابطه روحی والدین با خانواده با موضوع تعدیل و کاهش انحرافات و آسیب‌های اجتماعی خانواده و سایر اعضا از جمله نوجوانان ارتباط تناتنگی دارد و افرادی که غالبا دچار آسیب و انحراف می ‌شوند در خانواده ارتباط کمتر روحی با والدین داشته‌اند.

 

عالی ترین مقام فرهنگی مازندران اظهار کرد: امروز باید تمام هزینه های بخش فرهنگی را به خانواده ها و مدارس اختصاص دهیم تا مقوله فرهنگ بصورت ریشه ای جهت دهی شود.

 

شالویی با اشاره به اینکه دنیا اعتبارات دولتی را مصروف پیشگیری می کند، خاطرنشان شد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده اما به سمت جریان مادی حرکت می کند و دغدغه بسیاری از مردم، مسئولین و سخنوران بیان قیمت گرانی ها و از جمله این ها است که شایسته اهداف عالیه انقلاب نیست.

 

وی با تاکید براینکه باید در خانواده دوستی عملیاتی باشیم نه به تعارفات بسنده کنیم، گفت: خانواده محوری را در برنامه ها بدور از شعار و سخنرانی پیگیر باشید.

 

شالویی از اعلام آمادگی مجموعه ارشاد اسلامی استان برای همکاری با فرماندهی انتظامی مازندران جهت اجرای فعالیت های خانواده محور خبر داد.

 


۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500