• اخبار

فیلم های جشنواره فجر در ساری اکران می شود/هنرهفتم برای صدور فرهنگ ایرانی اسلامی بکار بسته شود

فیلم های جشنواره فجر در ساری اکران می شود/هنرهفتم برای صدور فرهنگ ایرانی اسلامی بکار بسته شود
شالویی از رایزنی برای اکران همزمان فیلم های جشنواره بین المللی فجر در شهرهای مازندران به ویژه ساری مرکز استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، محمودشالویی از مجموعه کارگاه آموزشی پنجمین جشنواره فیلم کوتاه بسیج «سکانس حماسه»  با حضور استاد زمان پور مستندساز برجسته کشور  به میزبانی سازمان بسیج هنرمندان دیارعلویان  بازدید بعمل آورد.

«محمودشالویی» مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران درحاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت: سینما عموم مردم، قاطبه جامعه انسانی امروز را با پیشرفت های مدرنی که درپی داشته دربرمی گیرد و شاید کمتر کسی باشد که بخواهد اهمیت، نفوذ و تاثیر این هنر مدرن را انکار کند.

 

وی افزود: سینما هنری است که مخاطبان خود را به سوی موضوع مهم ارزشی و مقاومت درپرتو تعالیم آسمانی و وحیانی قرار می دهد و این پدیده می تواند به عنوان یک پدیده ارزشمند جای خود را بازکند ولو اینکه در یک مقطعی مخاطبش مخاطب خاص باشد و مخاطب عام نباشد اما این مخاطبان خاص رفته رفته به مخاطبان عام تبدیل خواهند شد و گستره آنها می تواند بخش مهمی از جغرافیای انسانی را در بربگیرد.

 

شالویی اظهار کرد: سینما اگرچه موضوعات مهم و اساسی را مطرح می کند اما در عین حال همین هنر می تواند در راستای تخریب ارزش ها و نگرش های واقع بینانه آدمی قرار بگیرد و وجدان و ضمیر وجودی آن را مخدوش کند.

 

وی ادامه داد: ما در جهان امروز که به عنوان کشور طلایه دار ارزش های معنوی و دارای فرهنگ غنی و اصیل ایرانی اسلامی هستیم، باید بتوانیم هنر هفتم را در راستای تدوین مفاهیم و ارزش های والای دینی، اعتقادی و انسانی بکار بندیم و جهان را با چنین مقوله ای با این اهداف بزرگ آشنا کنیم.

 

شالویی برگزاری جشنواره فیلم کوتاه بسیج «سکانس حماسه» را اقدامی ارزشمند درراستای شناسایی و تقویت استعدادهای حوزه سینما دانست و تصریح کرد: خوشبختانه بسیج هنرمندان در استان مازندران ظرفیت بسیار قابل توجهی را ایجاد کرده و امروز ما نمی توانیم مخاطبان و گرویدگان به این مجموعه را صرفا به عنوان افراد عام معرفی کنیم و دربین آنها افراد شاخص و علاقه مندان به حوزه هنری و حرفه ای ورود پیدا کردند و جهت گیری خوبی به این موضوع داده می شود.

 

وی درخصوص اهمیت حمایت های مادی و معنوی از هنرمندان آماتور راه یافته به این جشنواره، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران وظیفه خود می داند در راستای اهداف سازمانی از یک طرف و اعتقادات باطنی و آنچه فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است مبنی براینکه به جریان هنر و موسیقی جهت بدهید، درکنار این سازمان قرار گیرد.

 

شالویی ابراز امیدواری کرد روزی مقوله هنر به عنوان یک هدف عام و عمومی مورد توجه باشد.

 

وی درخصوص اکران همزمان فیلم های سینما حقیقت درسای، افزود: اینکه این جشنواره امسال برای نخستین بار توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی وزارت ارشاد علاوه بر شهرهای اصفهان، بوشهر، تبریزو شیراز در مرکز مازندران نیز اکران شد اقدامی شایسته تقدیر است.

 

شالویی از رایزنی برای اکران همزمان فیلم های جشنواره بین المللی فجر در شهرهای مازندران به ویژه ساری مرکز استان خبر داد.

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500