• اخبار

لزوم شناسایی ظرفیت های جذب جوانان به مساجد

لزوم شناسایی ظرفیت های جذب جوانان به مساجد
شالویی پیرامون دغدغه اعضای شورای فرهنگ عمومی برای خالی شدن مساجد از نسل جوان، گفت: برای جلوگیری ازاین نقصان باید برای هر قشری پیامی داشته باشیم چون امروزه پیچیدن یک نسخه واحد برای همه جوابگو نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، محمودشالویی در جلسه شورای فرهنگ عمومی گتاب بابل  با محوریت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، در دفتر امام جمعه این بخش با بیان اینکه انقلاب ایران یک انقلاب فرهنگی است، اظهار کرد: درچهل سالگی انقلاب نباید دنبال عدد بگردیم بلکه باید روی اصل انقلاب«جهت دهی فرهنگی» تمرکز کنیم، چیزی که از آن خیلی فاصله گرفتیم.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید براینکه بایستی با استفاده از فکر و فرهنگ جمعی بدنبال پیشرفت امور اجتماعی و فرهنگی باشیم، افزود: جهت دهی فرهنگی باید به سمت خدامحوری باشد.

  شالویی اضافه کرد: ما باید باور کنیم از منظر صنعت و تکنولوژی با دنیا فاصله داریم و برای رسیدن به آن به زمان نیاز داریم اما نکته ای که باید توجه کنیم این است که در این چند سال بعد از عمر با برکت انقلاب اسلامی، چه مقدار توانستیم شیوه هایی را اتخاذ کنیم تا در جذب مردم در حوزه های مختلف تاثیرگذار باشد.

 وی پیرامون نکاتی که یکی از اعضای این شورا راجع به خالی شدن مساجد از نسل جوان ارائه داشت، گفت: برای جلوگیری ازاین نقصان باید برای هر قشری پیامی داشته باشیم چون امروزه پیچیدن یک نسخه واحد برای همه جوابگو نیست.

 شالویی با اشاره به اینکه هر طرحی در محیط و جغرافیای خودش جواب نمی دهد، افزود: طرح ها بایستی با زیست بوم و آداب و رسوم مردمان هر منطقه همسو باشد.

 وی به توطئه های دشمنان جهت تفرقه افکنی بین ملت و دولت اشاره کرد و گفت: تلاش شود با ایجاد وفاق و همدلی، از ظرفیت هر فردی در هر جایی به تناسب خودش استفاده شود.

 شالویی با  تاکید براینکه یکی از آفت های کشور سیاست زدگی است وباید فرهنگ مبتنی بر دین وآموزه های اسلامی مورد توجه باشد، خواستار ترویج و تبیین مکارم اخلاقی در جامعه شد.

 وی بابیان اینکه 82درصد افرادی که مطالعه می کنند عموما کتب درسی و کمک آموزشی و یا رمان می خوانند، گفت: هدایت و نظارت فرهنگی از ضروریات جامعه امروز است.

 شالویی با بیان اینکه برنامه های مناسبتی برای مردم اثربخشی ندارد و فقط یادآوری و تجدید خاطره است، افزود: تلاش گردد همه روزها و شب ها برای مردم ایام الله باشد.

  عیسی محمدی فیروزجایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل با بیان اینکه نگاه جامع مدیرکل ارشاد مازندران به حوزه فرهنگ، رویدادهای مهمی چون تداوم جشنواره بین المللی وارش را رقم زده است، گفت: تاکنون در این جلسه سعی شده مناسبت های ملی، مذهبی و بومی را با بکارگیری ظرفیت های بخش گرامی داشته و همچنین  مشکلات ومعضلات اجتماعی موجود را مرتفع نمائیم.

 وی بیان کرد: بخش گتاب در مناسبت های مختلف مذهبی و ملی برنامه های اجرایی خوبی داشته که برگزاری هفته فرهنگی گتاب در اردیبهشت ماه امسال جزو این اقدامات بوده است.

 محمدی فبروزجایی به دستور چهارمین جلسه شواری فرهنگ عمومی گتاب اشاره کرد و افزود: تلاش داریم خروجی این نشست برنامه هایی در راستای معرفی و تبیین دستاوردهای انقلاب و مردمان فرهنگی، شهید پرور، مومن و انقلابی گتاب باشد.

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۴۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500