• اخبار

اعلام آمادگی ارشادمازندران برای حمایت از برگزاری جشنواره استانی مد و لباس در بابل

اعلام آمادگی ارشادمازندران برای حمایت از برگزاری جشنواره استانی مد و لباس در بابل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از اعلام آمادگی این اداره کل برای حمایت از برگزاری جشنواره مد و لباس استانی به میزبانی شهرستان بابل خبر داد و گفت: برپایی این جشنواره ها نیازمند کار مطالعاتی دقیق به همراه پژوهش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، نشست «محمودشالویی» با اعضای انجمن مد و لباس بابل، مرمر فیروزپور یکی از اعضای شورای اسلامی  و محمدی فیروزجایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با محوریت برگزاری جشنواره استانی مد و لباس اسلامی در محل مجتمع سینمایی وارش  برگزارشد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این نشست از اعلام آمادگی این اداره کل برای حمایت از برگزاری جشنواره مد و لباس استانی به میزبانی شهرستان بابل خبر داد و گفت: برپایی این جشنواره ها نیازمند کار مطالعاتی دقیق به همراه پژوهش است.

 وی با بیان اینکه برای جشنواره مد ولباس اسلامی باید مراقب تهدیدهای نوآوری باشید، افزود: تبیین فرهنگ پوشش و القای آن به جامعه باید بدرستی و با مطالعه آداب و رسوم مردمان آن مرز و بوم صورت گیرد.

 شالویی با تاکید براینکه دیگر ادیان الهی همانند دین مبین اسلام، پوشش را برای زن و مرد مورد توجه داشته و دارند، اظهار کرد: طرح هایی که در جشنواره مد و لباس ارائه خواهند شد نباید خیلی با مقبولیت و جذابیت فاصله داشته باشد.

 وی ادامه داد: علاوه بر زیبایی شناسی، دستورات شرع و اسلام در طراحی لباس ها مورد توجه باشد.

 شالویی با بیان اینکه بسیاری از تولید کنندگان پوشاک برای ایده گرفتن از پوشش منتخبین جشنواره های مطرح دنیا نظیر فیلم کن بهره می گیرند، گفت: عوامل برگزارکننده جشنواره های مد و لباس بایستی برای جذب شرکت ها و تولید کنندگان پوشاک از مشاوره دانشگاهیان رشته طراحی مد و لباس  و دیگر صاحب نظران این حوزه استفاده نمایند.

۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500