• اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: اکران همزمان فیلم‌های جشنواره بین المللی فجر، صرفاً در مراکز استان‌ها انجام می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران: اکران همزمان فیلم‌های جشنواره بین المللی فجر، صرفاً در مراکز استان‌ها انجام می‌شود
بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌های سازمان سینمایی کشور، برگزاری همزمان اکران فیلم‌های جشنواره بین المللی فیلم فجر، صرفاً در مراکز استان‌ها انجام می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، طبق سیاست‌ها و تفاهم‌های انجام شده‌ توسط سازمان سینمایی با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، اکران همزمان فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر صرفاً در مراکز استان‌ها انجام می شود.

به گفته محمود شالویی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، این تصمیم به دلیل مشکلات فنی و عدم رسیدن فیلم‌ها به سینماهای سراسر کشور اتخاذ شده و امسال برخلاف سال گذشته سینمای رامسر در مازندران نمی تواند میزبان جشنواره فیلم فجر باشد.

شالویی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای اکران فیلم‌ها در غرب استان اظهار داشت: مذاکرات مختلفی با سازمان سینمایی انجام شده و حتی مکاتباتی نیز با آن‌ها صورت گرفته تا ستاد برگزاری جشنواره بتواند فیلم‌ها را در رامسر نیز اکران کند اما با توجه به مشکلاتی که در زمینه فنی فیلم‌ها و ارسال آن‌ها به سراسر کشور وجود دارد، سازمان سینمایی تصمیم گرفته تا اکران صرفاً در مراکز استان‌ها صورت پذیرد.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده توسط سازمان سینمایی، هر استان می تواند دو سالن برای اکران فیلم‌ها اختصاص دهد اما هر دو سالن باید در مرکز استان مستقر باشند. ستاد برگزاری جشنواره در مازندران نیز با توجه به ظرفیت‌های فنی و تجهیزات جدید و به‌روز، سینما سپهر ساری را برای اکران فیلم‌ها در مازندران به سازمان سینمایی معرفی کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای ما موجب خرسندی و افتخار بود که امسال نیز همچون سال گذشته اکران فیلم‌ها در غرب استان صورت پذیرد تا هم‌استانی‌های عزیز غرب مازندران نیز از این جشنواره بهرمند شوند اما طبق شرایطی که اعلام شد، این امکان به وجود نیامد. رامسر سال گذشته میزبان بسیاری از مردم و علاقمندان به هنر سینما بود و بخش مهمی از تماشاگرانی که سال گذشته از این جشنواره دیدن کردند، تماشاگران غرب استان بودند.

وی در پایان اظهار داشت: همه تلاش‌های لازم برای آن‌که بتوانیم فیلم‌ها را در غرب استان اکران کنیم انجام شده و همکاران ما در معاونت هنری و سینمایی اقدام لازم را انجام دادند اما امسال، به دلیل وجود محدودیت‌های بسیار برای اکران فیلم‌ها، فرصت مناسب پدید نیامد.

 

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۴۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500