• اخبار

افتتاح هفتمین بلک باکس تئاتر مازندران در مجتمع فرهنگی سینمایی بابل

افتتاح هفتمین بلک باکس تئاتر مازندران در مجتمع فرهنگی سینمایی بابل
محمود شالویی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با همراهی جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان نمایش، هفتمین بلک باکس تئاتر مازندارن را در مجتمع فرهنگی و سینمایی شهرستان بابل افتتاح کرد.

  

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عصر دیروز سالن بلک باکس مجتمع فرهنگی و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، معاونین برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری این شهرستان و پیشکسوتان و هنرمندان تئاتر، به عنوان هفتمین سالن بلک باکس تئاتر مازندران به طور رسمی افتتاح شد.

این سالن بلک باکس که از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان و با مساعدت فرمانداری بابل و نظارت دفتر فنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ساخته و به بهره برداری رسیده، در فضایی مناسب و با طراحی جدید با امکانات نورپردازی و صدابرداری مطلوب تجهیز و ساخته شده و امکان اجراهای پلاتویی را برای هنرمندان تئاتر بابل فراهم کرده است.

محمود شالویی در آیین افتتاحیه این سالن با اشاره به اهمیت توسعه سخت افزاری در فضاهای هنری اظهار داشت: فضاها و سالن های مجهز و به روز نمایش، بخش مهمی از کیفیت یک تئاتر پرمخاطب و اثرگذار هستند و هرچه قدر برای تجهیز و بازسازی این مکان ها سرمایه گذاری کنیم، نتایج مطلوب آن را در تولیدات نمایشی به وضوح خواهیم دید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: تئاتر امروز جهان، تئاتر چند رسانه ای است که از قالب های سنتی اجرا فاصله گرفته است و به تناسب آن می بایست سالن و محیط اجرا نیز مطابق با پیشرفت های تکنولوژیک و چندرسانه ای در حوزه هنر نمایش تجهیز و بازسازی شوند.

وی در ادامه افزود: شهر بابل از هنرمندان تئاتر خوش فکر و با قریحه ای بهره مند است و همواره در افتخارات و تولیدات ارزشمند هنری مازندران نقش چشمگیری داشته و تامین فضای لازم برای تولیدات این هنرمندان از دغدغه های اساسی است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

شالویی با اشاره به ساخت بلک باکس در شهرهای مازندران اظهار داشت: قصد داریم تا حدی که میسر باشد و منابع مالی مورد نیاز تامین شود، کلیه شهرهای مازندران را به این سالن های کوچک اما پرکاربرد مجهز کنیم تا هنرمندان خوش ذوق تئاتر بتوانند در سراسر استان از این سالن های پیشرفته استفاده نمایند.

گفتنی است، با بهره بهره برداری از این سالن بلک باکس، تعداد تماشاخانه های خصوصی و دولتی شهرستان بابل به 6 رسید که چهار تماشاخانه متعلق به بخش خصوصی و  2 تماشاخانه نیز در مالکیت بخش دولتی است.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۰:۳۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500