• اخبار

جشنواره فیلم فجر در مازندران با حضور 16932 تماشاگر به کار خود پایان داد

جشنواره فیلم فجر در مازندران با حضور 16932 تماشاگر به کار خود پایان داد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از پایان یافتن برنامه اکران همزمان فیلم های جشنواره فیلم فجر با حضور 16932 تماشاگر و مخاطب مشتاق در سینما سپهر ساری خبر داد.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، شب گذشته، برنامه ی اکران همزمان فیلم های جشنواره بین المللی فیلم فجر در مازندران با اکران فیلم «ناگهان درخت» و در میان حضور پرشور علاقه مندان سینما به کار خود پایان داد.

محمد محمدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به استقبال کم نظیر مردم از این رویداد سینمایی اظهار داشت: آمار اولیه حاصل از فروش بلیط نشان می دهد که تعداد 16932 تماشاگر طی مدت یک هفته برگزاری جشنواره، فیلم های اکران شده در سینما سپهر ساری را دیدند.

وی ضمن قدردانی از توجه مردم به این جشنواره افزود: حضور این تعداد تماشاگر با وجود تنها یک سالن برای پخش فیلم ها، موضوعی قابل تأمل و ارزشمند است که مسئولیت ما را برای برگزاری با کیفیت تر این رویداد در سال های آینده دوچندان می کند. قاعدتا این موضوع جدیت و تلاش فیلمسازان را در تهیه و تولید فیلم هایی که نشأت گرفته از دل جامعه ما باشد را نیز بیشتر و بیشتر می کند. مردم به سینما علاقه ای حیرت انگیز دارند و هرگاه چنین جشنواره هایی برگزار شده، نقش اصلی را در آن، مردم علاقه مند به هنر با اشتیاق و حضور گسترده ی خود  ایفا کردند.

محمدی با ابراز خرسندی از حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه اظهار داشت: امسال در کنار مردمی که به این جشنواره اقبال نشان دادند، اهالی فرهنگ و هنر و رسانه نیز حضور چشمگیری داشتند و با انتشار نقد و نظر و تحلیل خود از فیلم ها و نحوه برگزاری جشنواره موجب دلگرمی دست اندرکاران بودند. حضور عزیزانی که بی هیچ چشم داشت و توقعی به این رویداد اهمیت دادند و در گوشه گوشه ی این جشنواره حضور گرم و صمیمی داشتند هرگز از نظر برگزارکنندگان دور نخواهد بود و ما همواره نگاه و نظر آنان را که با دقت و ظرافت طبع بیان می شود ارج می نهیم.

محمدی همچنین از نقش اساسی انجمن سینمای جوانان مازندران در برگزاری این رویداد سینمایی سخن گفت و افزود: با توجه به وضعیت بودجه ای که امکان برگزار نشدن این رویداد را در مازندران سبب می شد، بازهم انجمن سینمای جوان به یاری ما شتافت و با همه ی توان برای برگزاری این جشنواره گام برداشت. قبول مسئولیت اجرایی این رویداد امری خطیر بود که خانم محمودی به عنوان مدیر انجمن و سایر یاران و همراهان ایشان به خوبی از عهده آن برآمدند.

این مسئول سینمایی افزود: پخش همزمان فیلم های سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در مازندران شب گذشته با اکران فیلم «ناگهان درخت» به پایان رسید اما برنامه ریزی برای برگزاری دوره ی سی و هشتم با تاکید دکتر شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از هم اکنون در دستور کار قرار گرفت. به همین سبب از کلیه هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه می خواهیم که نقطه نظرات خود را درباره ی چگونگی برگزاری این رویداد سینمایی در سال آینده به ما اعلام کنند تا از تخصص و تجربه و دغدغه آنان بهره مند شویم.

 گفتنی است روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران آمادگی لازم برای انتشار نقد و تحلیل صاحب نظران پیرامون فیلم های اکران شده را در وبسایت خود دارد.

 

پست الکترونیکی:

mazandaran@farhang.gov.ir

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۱۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500