آرشیو تقویم فرهنگی

تلاقی آب و آئینه..
تلاقی آب و آئینه..
بخشی از نامه عاشقانه نیما یوشیج به همسرش به مناسبت روز ازدواج
آن امام بخشنده...
آن امام بخشنده...
محمد بن علی، به خاطر کرم و بخششی که نسبت به مردم داشت، جواد (بخشنده) خوانده می‌شد.
دوم مرداد ماه خورشیدی، آغاز سال باستانی تبری یا مازندرانی
دوم مرداد ماه خورشیدی، آغاز سال باستانی تبری یا مازندرانی
استفاده از چنین ظرفیت‌های اجتماعی بومی که با خود مجموعه‌ای از جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی را به همراه دارند، می‌تواند جامعه میزبان را به جامعه‌ای بانشاط‌تر از گذشته تبدیل کند.
سالروز تولد یک هنرمند مازندرانی
سالروز تولد یک هنرمند مازندرانی
داوود رشیدی حائری متولد ۲۵ تیر ۱۳۱۲ از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است.
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت وگو با دیگران و نیز تمرین و تجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می­ رود.
سوگند به قلم و آنچه نویسند
سوگند به قلم و آنچه نویسند
پس از انقلاب نویسندگان و شاعران سرشناسی چون محمدعلی سپانلو سیزدهم تیرماه را به عنوان روز قلم و نویسنده پیشنهاد دادند، تا این‌که چهاردهم تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
نام گذاری روز ملی دختران، در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و در زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم های رسمی کشور درج گردید و این در حالی است که سازمان ملل در سال 2012 به فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم های میلادی افتاد.
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
هفدهم شوال روز جنگ دلاورانه مولا علی(ع) با عمروبن عبدود است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و آیین زورخانه‌ای در نظر گرفته شده است.
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
به مناسبت سالروز درگذشت دکتر شریعتی
  • اخبار

جشنواره فیلم فجر در مازندران با حضور 16932 تماشاگر به کار خود پایان داد

جشنواره فیلم فجر در مازندران با حضور 16932 تماشاگر به کار خود پایان داد
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از پایان یافتن برنامه اکران همزمان فیلم های جشنواره فیلم فجر با حضور 16932 تماشاگر و مخاطب مشتاق در سینما سپهر ساری خبر داد.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، شب گذشته، برنامه ی اکران همزمان فیلم های جشنواره بین المللی فیلم فجر در مازندران با اکران فیلم «ناگهان درخت» و در میان حضور پرشور علاقه مندان سینما به کار خود پایان داد.

محمد محمدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به استقبال کم نظیر مردم از این رویداد سینمایی اظهار داشت: آمار اولیه حاصل از فروش بلیط نشان می دهد که تعداد 16932 تماشاگر طی مدت یک هفته برگزاری جشنواره، فیلم های اکران شده در سینما سپهر ساری را دیدند.

وی ضمن قدردانی از توجه مردم به این جشنواره افزود: حضور این تعداد تماشاگر با وجود تنها یک سالن برای پخش فیلم ها، موضوعی قابل تأمل و ارزشمند است که مسئولیت ما را برای برگزاری با کیفیت تر این رویداد در سال های آینده دوچندان می کند. قاعدتا این موضوع جدیت و تلاش فیلمسازان را در تهیه و تولید فیلم هایی که نشأت گرفته از دل جامعه ما باشد را نیز بیشتر و بیشتر می کند. مردم به سینما علاقه ای حیرت انگیز دارند و هرگاه چنین جشنواره هایی برگزار شده، نقش اصلی را در آن، مردم علاقه مند به هنر با اشتیاق و حضور گسترده ی خود  ایفا کردند.

محمدی با ابراز خرسندی از حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه اظهار داشت: امسال در کنار مردمی که به این جشنواره اقبال نشان دادند، اهالی فرهنگ و هنر و رسانه نیز حضور چشمگیری داشتند و با انتشار نقد و نظر و تحلیل خود از فیلم ها و نحوه برگزاری جشنواره موجب دلگرمی دست اندرکاران بودند. حضور عزیزانی که بی هیچ چشم داشت و توقعی به این رویداد اهمیت دادند و در گوشه گوشه ی این جشنواره حضور گرم و صمیمی داشتند هرگز از نظر برگزارکنندگان دور نخواهد بود و ما همواره نگاه و نظر آنان را که با دقت و ظرافت طبع بیان می شود ارج می نهیم.

محمدی همچنین از نقش اساسی انجمن سینمای جوانان مازندران در برگزاری این رویداد سینمایی سخن گفت و افزود: با توجه به وضعیت بودجه ای که امکان برگزار نشدن این رویداد را در مازندران سبب می شد، بازهم انجمن سینمای جوان به یاری ما شتافت و با همه ی توان برای برگزاری این جشنواره گام برداشت. قبول مسئولیت اجرایی این رویداد امری خطیر بود که خانم محمودی به عنوان مدیر انجمن و سایر یاران و همراهان ایشان به خوبی از عهده آن برآمدند.

این مسئول سینمایی افزود: پخش همزمان فیلم های سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در مازندران شب گذشته با اکران فیلم «ناگهان درخت» به پایان رسید اما برنامه ریزی برای برگزاری دوره ی سی و هشتم با تاکید دکتر شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از هم اکنون در دستور کار قرار گرفت. به همین سبب از کلیه هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه می خواهیم که نقطه نظرات خود را درباره ی چگونگی برگزاری این رویداد سینمایی در سال آینده به ما اعلام کنند تا از تخصص و تجربه و دغدغه آنان بهره مند شویم.

 گفتنی است روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران آمادگی لازم برای انتشار نقد و تحلیل صاحب نظران پیرامون فیلم های اکران شده را در وبسایت خود دارد.

 

پست الکترونیکی:

mazandaran@farhang.gov.ir

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۱۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500