• اخبار

برگزاری آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در مازندران

برگزاری آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در مازندران
آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در نهم اسفند ماه سال جاری در یازده حوزه در سطح استان مازندران برگزار خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، این آزمون در صبح روز پنجشنبه 9 اسفند در دو نوبت در سطح استان مازندران برگزار می‌شود. بر اساس گزارش رسیده از اداره قرآنی، طریقه برگزاری آزمون به شکل زیر خواهد بود:

نوبت اول که در ساعت 8:30 تا 10:30 برگزار می‌شود: آزمون گروه حفظ قرآن کریم به‌جز حفظ جز 30 که شامل حفظ جز اول، پنجم، ده، پانزده، بیست و حفظ کل قرآن کریم و سوره‌های ملک و واقعه (ویژه اوقاف) انجام خواهد شد.

در نوبت دوم که ساعت 10:30 تا 11:30 برگزار می‌شود: در سطح اول سوره‌های ناس تا زلزال، در سطح دوم سوره‌های ناس تا طارق، در سطح سوم سوره‌های ناس تا نبأ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، تدبیر در قرآن، مفاهیم صحیفه سجادیه، مفاهیم نهج‌البلاغه، تفسیر قرآن کریم، معارف و حفظ نهج‌البلاغه، معارف و حفظ موضوعی قرآن کریم انجام می‌شود.

شالویی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره این آزمون اذعان کرد: این آزمون در سال جاری با مشارکت این اداره کل و اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران و اداره کل آموزش‌وپرورش استان برگزار خواهد شد. مراحل ثبت‌نام در آزمون نیز از تاریخ 10 تا 12 دی‌ماه 97 انجام‌شده است.

وی افزود: همچون سالیان گذشته به مؤسسات قرآنی که قرآن آموزان آن‌ها در هر یک از رشته‌های آزمون موفق به کسب نمره قبولی شوند سرانه حمایت آموزشی تعلق خواهد گرفت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: حوزه‌های برگزاری آزمون کتبی در یازده شهرستان گلوگاه، بهشهر، نکا، ساری، قائم‌شهر، سیمرغ، بابل، بابلسر، آمل، نوشهر و تنکابن فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: در نوبت اول 608 و در نوبت دوم 656 و درمجموع 1264 داوطلب در این آزمون شرکت می‌کنند.

گفتنی است، طرح حفظ جز 30 قرآن کریم با محوریت طرح بشارت 1452 در رشته حفظ جز 30 به‌عنوان آزمون سال جاری در نظر گرفته‌شده که با جوایز ویژه‌ای نیز همراه است.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500