• اخبار

بانوان کارآفرین فرهنگی و هنری استان تجلیل شدند

بانوان کارآفرین فرهنگی و هنری استان تجلیل شدند
در همایش تجلیل از بانوان نمونه استان که با حضور استاندار مازندران، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و برخی مدیران برگزار شد، از بانوان نمونه فرهنگی و هنری استان با اهدا لوح تقدیر، تجلیل بعمل آمد. ‎

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حسین حسن نژاد در همایش تجلیل از بانوان نمونه استان با گرامی داشت میلاد حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: باید تلاش کنیم الگوی مناسبی از صدیقه طاهره کسب نموده و قدرت بروز رسانی این الگو را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه آنچه که امروز داریم محصول تربیت مادران ماست، افزود: نیروی انسانی یک عنصر کارآمد برای بهبود وضعیت موجود است و بانوان نیمی از منابع انسانی ما را تشکیل می دهند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: اگر بتوانیم نگاه درست به این منایع انسانی داشته باشم و سهم هر بخشی را بخوبی تعریف کنیم می توانیم به ارتقای وضعیت اجتماعی و اقتصادی دست پیدا کنیم.
وی افزود: باید توان خود را برای بهره برداری از این امکانات به خوبی بکار بگیریم.
حسن نژاد با اشاره به اینکه نرخ بهره برداری از منابع انسانی در ژاپن 75 درصد و در کشور ما 35 درصد است، ادامه داد: این فاصله می تواند وضع موجود را دو برابر ارتقاء دهد.
وی به نقش موثر مادران در حوزه خانواده اشاره کرد و افزود: مادران با تمام مهارت های خود کنترل خانواده و تربیت فرزندان را به عهده می گیرند اما در بخش دیگر حضور این فرزندران در جامعه است که ما مدیران باید به آن توجه کنیم.
حسن نژاد گفت: اعتیاد به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی زمانی بروز می کند که افراد مهارت انطباق با مهارت های بیرون از خانواده را ندارند.
وی تاکید کرد که نقش بانوان باید نسبت به گذشته با قدرت بیشتری ایفا شود بنابراین باید تلاش کنیم تا این نقش برجسته تر شود.
حسن نژاد با تاکید بر اینکه امروز نمی توانیم بین خانواده و جامعه دیوار بکشیم، یادآور شد: تاثیر این دو نهاد برای کسی قابل کتمان نیست.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران بر جاری شدن فرهنگ زهرایی در خانواده و اجتماع تاکید کرد وخاطرنشان ساخت: برای اجرایی شدن این الگو بایستی طراحی و الگو برداری درست و مهارت کافی داشته باشیم.
در ادامه از بانوان نمونه استان سرکار خانم رقیه عالی به عنوان کارآفرین فعال در مطبوعات و سرکار خانم ربابه جعفری کارآفرین فعال هنری در رشته موسیقی تقدیر به  عمل آمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۰۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500