• اخبار

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد فکری و فرهنگی مقدس با اندیشه های متعالی است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد فکری و فرهنگی مقدس با اندیشه های متعالی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ضمن تبریک به مناسبت ولادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) و روز پاسدار، با انتشار بیانیه ای، اقدام نابخردانه اخیر ایالات متحده آمریکا را نکوهش و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» را محکوم کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در متن این بیانیه آمده است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

واعدوا لهم ما استطعتم من قوه

 

در ایام آغازین ماه شعبان المعظم، همزمان با فرخنده میلاد با سعادت سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، علمدار کربلا و بزرگ جانباز دشت نینوا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و سید الساجدین، حضرت زین العابدین(ع)، اندیشه های ما مأنوس با حماسه آفرینی پاسداران اسلام، ذهن های ما در تجدید خاطره با رشادت های جانبازان عزیز و قلب هایمان همراه با دعای مردان نیک خدا در فراق معبود یکتاست.

امروز در آستانه چنین حال و هوای فرخنده ای، قلم بر بستر کاغذ بی جان گذارده و با بهره از نیرو و فضیلت نهفته در واژه ها، روز پاسدار و جانباز، روز شیرمردان بی ادعای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گرامی داشته و مقاومت در برابر ظالم، رشادت ها و ایثار ایشان را در دفاع، حراست و پاسداری از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب و افق های روشن میهن اسلامی ارج می نهم.

خوشبختانه به لطف پروردگار در سرزمینی زندگی می کنیم که دستگاه‌ نظامی همچون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ریشه ای عمیق در دین و آیین از یک سو و در عمق جان مردم پاک‌نهاد از سوی دیگر دارد، صرفا به عنوان یک دستگاه نظامی مطرح نیست و بیش و پیش از آنکه نظامی باشد و با سلاح سروکار داشته باشد، یک نهاد فکری و فرهنگی مقدس است که اندیشه های متعالی و رو به تعالی را آموزش می دهد و مردان پاک آیینی را در حلقه محبت خویش می پروراند که درس مهر و صفا می آموزند و مودت و محبت را ترویج و توسعه می بخشند.

سپاه چنان در میان مردم ایران و عمق وجودشان جای گرفته است که بدان عشق می ورزند و آن را از خود دور نمی دانند. آیا آنانکه می خواهند ارزش های این مجموعه و صفا و صداقت آن را به زیر علامت سوال ببرند و یا اتهاماتی سخیف و غیرقابل باور را به آن نسبت دهند، نمی دانند که این نهاد مردمی همانا نماد مردم ایران است و اگر بخواهند قضاوتی ناصحیح درباره‌ش بکنند درباره همه ملت ایران قضاوت کرده اند؟

حال جای این پرسش است که این ملت چه در تاریخ گذشته اش و چه امروز به این صفتی که دشمنانش می پندارند، موصوف است یا آنچه که تاریخ بدان گواهی می دهد و وجدان های بیدار مردم جهان به آن صحه می گذارند؟ یقینا پاسخ این است که ملت راستین ایران، راست‌قامتان تاریخ بشری در عرصه های جهانی هستند و سپاه نیز بخشی از این سربلندی و افتخار بین المللی است.

اینجانب و جامعه فرهنگی و هنری استان مازندران ضمن تبریک روز پاسدار و جانباز به همه نیروهای خدوم سپاه و خانواده های محترم ایشان، آمادگی کامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و زیرمجموعه های آن را برای همیاری، همراهی و هرگونه ایستادگی در کنار آن مجموعه عظیم و ارزشمند اعلام داشته و از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان صمیمانه می خواهم تا با همکاری خود در تدوین برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برای مقابله با استکبار جهانی یار و یاور ما باشند و امید دارم در سایه تحکیم اتحاد و همدلی موجود میان مردم و حافظان امنیت و آسایش، کهن سرزمین ایران بیش از گذشته در مسیر رشد و پیشرفت همه جانبه قرار گیرد.

 

والسلام

محمود شالویی»

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500