• اخبار

برگزاری اولین همایش فرهنگ، زبان و زیست بوم مازندران در بابلسر

برگزاری اولین همایش فرهنگ، زبان و زیست بوم مازندران در بابلسر
اولین همایش ملی «فرهنگ، زبان و زیست بوم مازندران » با حضور مسئولان استانی، شهرستانی و متخصصان این حوزه در دانشگاه مازندران بابلسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، همایش «فرهنگ ، زبان و زیست بوم مازندران» با هدف احیای فرهنگ و زبان و شناسایی ظرفیت ها و توانایی های استان در دانشکده علوم انسانی داشگاه مازندران شهرستان بابلسر برگزار شد. محورهای این همایش شامل 5بخش درحوزه های زیست بوم و مسایل اجتماعی – فرهنگی، زبان و ادبیات، گردشگری، تاریخ و معماری بوده است.

در خصوص  این همایش 120 مقاله به دبیرخانه ارسال شد که از بین این مقالات 80 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و 55 مقاله نیز برای ارائه توسط پژوهشگران انتخاب شد. مقالات برگزیده شده توسط داوران در 5 جلد کتاب به چاپ رسید که در حاشیه ی این همایش طی مراسمی توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران از آن رونمایی شد.

محمود شالویی در این مراسم افزود: برگزاری هرگونه رویداد فرهنگی و هنری، کاری بسیار ارزشمند است ولی باید این رویدادها و نتایج آن در جامعه اجرا شود.

وی افزود: فرق اصلی کشور ما با کشور های دیگر در این است که مقالات و پژوهش های انجام شده عملی نمی شوند و تنها به عنوان یک پژوهش علمی در کتابخانه ها باقی می مانند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در خاتمه گفت:  اگر ارتباط سیستم اجرایی و دانشگاه های ما با دستگاه های پژوهشی و فرهنگی بیشتر شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۲۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500