• اخبار

نمایشگاه «قافله قلم» افتتاح شد

نمایشگاه «قافله قلم» افتتاح شد
نمایشگاه «قافله قلم» شامل آثار خوشنویسی و تذهیب در گالری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا، به همت حوزه هنری استان مازندران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا، نمایشگاه «قافله قلم» آثار خوشنویسی و تذهیب گروهی از هنرمندان حوزه هنری مازندران با موضوع «هنر از نگاه شهید مرتضی آوینی» در گالری این اداره برپا شد.

نمایشگاه «قافله قلم» حاصل تلاش ١٧ نفر از هنرمندان طی ٣ سال است که منتج به خلق ٦٠ اثر شده که به نمایش درآمده است. تکنیک به کار رفته استفاده از خطوط مرسوم در خوش‌نویسی، تذهیب‌کاری و مطلاکاری بوده که در حوزه هنری استان مازندران انجام شده است.

گالری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا در اولین نمایشگاه بهاری خود میزبان آثار هنرمندان خوشنویس استان مازندران شد. این نمایشگاه که «قافله قلم» نام دارد با موضوع «هنر از نگاه شهید مرتضی آوینی» از روز شنبه ٢٤ فروردین کار خود را آغاز کرد. متن تمامی آثار این نمایشگاه از سخنان سید شهیدان اهل قلم «سید مرتضی آوینی» است که با قلم خوشنویسان مازندرانی نگاشته شده و با هنرنمایی تذهیب کاران و نگارگران مازندرانی به زیبایی آراسته شده است.

افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مهدی معصومی معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان مازندران، مهدی روحی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا، هنرمندان و علاقمندان به هنر خوشنویسی انجام شد.

علاقه‌‌مندان برای بازدید از این آثار می‌توانند تا ٢٩ فروردین همه‌روزه به جز روزهای تعطیل به گالری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا به نشانی خیابان انقلاب، نبش خیابان انقلاب٥٢،  از ساعت ۹ صبح تا  ١٤ مراجعه نمایند.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نکا
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۹:۳۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500