• اخبار

طلوع نوای خورشید در اردیبهشت شیرگاه

طلوع نوای خورشید در اردیبهشت شیرگاه
اجرای کنسرت آموزشی آموزشگاه موسیقی خورشید شهر شیرگاه، در سالن کتابخانه عمومی این شهر به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی، موسسه فرهنگی هنری نوای هنر نو با همکاری آموزشگاه موسیقی خورشید ١٢ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن کتابخانه عمومی شیرگاه به اجرای کنسرت آموزشی پرداخت.

احمد حیدری مدیر مسئول آموزشگاه و از مربیان این آموزشگاه، در خصوص اجرای این برنامه گفت: این اجرا شامل دو بخش بوده که در شروع کنسرت تکنوازی سازها و در ادامه، اجرای ارکستر خورشید را به همراه داشت.

وی در ادامه بیان داشت: شیوه اجرایی هنرجویان آموزشگاه خورشید به صورت تکنوازی، اجرای هنرجویان سنتور شامل شش نوازنده، اجرای گروهی تار، سه تار، دوتار با آواز فولکلور مازندران شامل چهار نوازنده و یک خواننده، اجرای گروه کوبه ای شامل پنج نوازنده دف و پنج نوازنده تمبک، اجرای گروه گیتار شامل هفت نوازنده و یک خواننده را در اجرای برنامه اول خود بهمراه داشت.

احمد حیدری اجرای دوم کنسرت آموزشی خورشید را اجرای ارکستر خورشید ذکر نمود که در این اجرا، چهار قطعه فولکلور مازندران و چهار قطعه ملی با همراهی شش نوازنده گیتار، یک نوازنده سنتور، یک نوازنده دیوان، یک نوازنده تمبک، دو نوازنده دف، یک نوازنده کنترباس و دو خواننده اجرا شد.

ارکستر خورشید به رهبری و سرپرستی احمد حیدری اولین بار قطعات فولکلور مازندران را بصورت ارکسترال در این برنامه به اجرا درآورد.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سوادکوه
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۵۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500