• اخبار

جلسه هماهنگی «همایش خوشنویسی کتابت وحی»در شهرستان محمودآباد برگزار شد

جلسه هماهنگی «همایش خوشنویسی کتابت وحی»در شهرستان محمودآباد برگزار شد
جلسه هماهنگی برگزاری «همایش خوشنویسی کتابت وحی» با حضور امام جمعه، شهردار ، بخشدار سرخ رود و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد در سرخ رود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد، جلسه هماهنگی برگزاری سیزدهمین همایش خوشنویسی کتابت وحی شهرستان محمودآباد در محل دفتر شورای اسلامی شهر سرخ رود با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد، امام جمعه، بخشدار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر سرخ رود برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین موسوی آملی، امام جمعه سرخ رود ضمن تبریک نزدیک شدن به حلول ماه مبارک رمضان به حاضرین، کتابت کلام وحی را از برجسته ترین برنامه های فرهنگی در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: این برنامه فرهنگی می تواند در شهر سرخ رود جایگاه خوبی به دست آورده و طی سالیان آتی نیز نسبت به برگزاری آن اقدام شود.

وی در ادامه افزود: در واقع کاتبان وحی، آیاتی را به رشته تحریر و نگارش در می‌آورند که از سوی خداوند نازل شده و هنرمندان در این کار خود را به خدا نزدیک‌تر احساس می‌کنند.

موسوی تاکید کرد: این برنامه فرهنگی در ماه مبارک رمضان به نحو شایسته ای برگزار گردد.

عبدالرضا رشیدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد نیز در این جلسه با برجسته دانستن هنر قدسی خوشنویسی در کتابت وحی و با اشاره به اینکه حضرت امیرالمومنین علی (ع) نخستین کاتب کلام وحی در جهان اسلام بوده است گفت: کتابت قرآن یکی از موضوعات بنیادین در علوم قرآنی و مجموعه علوم و معارف اسلامی است و برنامه قرآنی کتابت وحی کاری بسیار ارزنده، بابرکت و دارای آثار معنوی فراوان است.

وی ادامه داد: سیزدهمین همایش خوشنویسی کتابت وحی در شهر سرخ رود با همکاری و یاری شهرداری و شورای اسلامی شهر و با حضور خوشنویسان برتر استانی برگزار خواهد شد.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۰:۱۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500