آرشیو تقویم فرهنگی

تلاقی آب و آئینه..
تلاقی آب و آئینه..
بخشی از نامه عاشقانه نیما یوشیج به همسرش به مناسبت روز ازدواج
آن امام بخشنده...
آن امام بخشنده...
محمد بن علی، به خاطر کرم و بخششی که نسبت به مردم داشت، جواد (بخشنده) خوانده می‌شد.
دوم مرداد ماه خورشیدی، آغاز سال باستانی تبری یا مازندرانی
دوم مرداد ماه خورشیدی، آغاز سال باستانی تبری یا مازندرانی
استفاده از چنین ظرفیت‌های اجتماعی بومی که با خود مجموعه‌ای از جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی را به همراه دارند، می‌تواند جامعه میزبان را به جامعه‌ای بانشاط‌تر از گذشته تبدیل کند.
سالروز تولد یک هنرمند مازندرانی
سالروز تولد یک هنرمند مازندرانی
داوود رشیدی حائری متولد ۲۵ تیر ۱۳۱۲ از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است.
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت وگو با دیگران و نیز تمرین و تجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می­ رود.
سوگند به قلم و آنچه نویسند
سوگند به قلم و آنچه نویسند
پس از انقلاب نویسندگان و شاعران سرشناسی چون محمدعلی سپانلو سیزدهم تیرماه را به عنوان روز قلم و نویسنده پیشنهاد دادند، تا این‌که چهاردهم تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
نام گذاری روز ملی دختران، در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و در زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم های رسمی کشور درج گردید و این در حالی است که سازمان ملل در سال 2012 به فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم های میلادی افتاد.
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
هفدهم شوال روز جنگ دلاورانه مولا علی(ع) با عمروبن عبدود است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و آیین زورخانه‌ای در نظر گرفته شده است.
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
به مناسبت سالروز درگذشت دکتر شریعتی
  • اخبار

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع)

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع)
عباس زارع آخرین مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع) را هشتم خرداد ماه ۱۳۹۸ اعلام کرد و گفت: اختتامیه جشنواره در بخش های بین المللی، ملی، استانی و ویژه تیرماه برگزار می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، زارع با اشاره به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از چهاردهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (علیه السلام) اظهار کرد: اولین فراخوان این جشنواره در سال 85 توزیع شد و به لطف خداوند متعال این جشنواره چهارده ساله شده است.

معاون فرهنگی رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه این جشنواره از سری برنامه های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام) به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام)، حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)، بزرگداشت حضرت احمدبن موسی «شاهچراغ» (علیه السلام) و همزمان با دهه ی کرامت سال 98 با گستره فراملی برگزار می شود، گفت: آثار ارسالی نباید در 13 دوره گذشته جشنواره حائز رتبه شده باشند.

وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت (علیهم السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی، از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (علیه السلام) است.

زارع با بیان اینکه جشنواره در دو رده سنی کودکان و نوجوانان (7 - 18 سال) و بزرگسالان (از 18 سال به بالا) برگزار می شود، تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (علیه السلام) 8 خرداد ماه 1398 است و آثار برگزیده جهت شرکت در جشنواره نیز 28 خرداد ماه مشخص می شوند.

وی ارادت مندی و شیفتگی، جلوه های معنوی زیارت، شفاعت، درد دل، امیدها و آرزوها و جایگاه نماز در آموزه های اهل بیت (علیهم السلام)، بویژه حضرت رضا (علیه السلام) و نقش آن در سلامت اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی را محورهای این جشنواره اعلام کرد و یادآور شد: دبیرخانه این جشنواره در سیزدهمین دوره 82 هزار و 845 نامه از 41 کشور دریافت نموده است. 

زارع با بیان اینکه بخش استانی جشنواره چهاردهم به دلنوشته های بومی مازندران اختصاص دارد، افزود: سه اثر از نامه های ارسالی به زبان مازندرانی (ویژه بومی مازندران) در این جشنواره مورد تجلیل قرار می گیرند.
 وی با اشاره به بخش ویژه این جشنواره با عنوان انتخاب یک حدیث از امام رضا (علیه السلام) با موضوع «نماز» اشاره کرد و گفت: انتخاب یک حدیث از حضرت امام رضا (علیه السلام) با موضوع یکی از آسیب های اجتماعی نیز در این بخش مورد توجه است.
 وی با بیان اینکه آئین اختتامیه این جشنواره 16 تیرماه سال جاری به همراه معرفی برترین ها برگزار می شود، خاطرنشان کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند با مراجعه به آدرس mazandaran.farhang.gov.ir و یا mazandaran.shamstoos.ir ضمن مطالعه ی دقیق فراخوان، نسبت به ارسال دلنوشته های خویش به آدرس ساری، میدان امام (ره)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دبیرخانه جشنواره بین المللی دل نوشته ای به امام رضا (علیه السلام)، کد پستی 4815838794 ، صندوق پستی 1551 و یا از طریق پست الکترونیک به آدرس Nameh.imamreza@gmail.com اقدام نمایند.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500