• اخبار

۸ خرداد آخرین مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع)

۸ خرداد آخرین مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع)
عباس زارع، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، آخرین مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع) را هشتم خرداد ماه ۱۳۹۸ اعلام کرد و گفت: اختتامیه جشنواره در بخش های بین المللی، ملی، استانی و ویژه تیرماه برگزار می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، زارع با اشاره به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از چهاردهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (علیه السلام) اظهار کرد: اولین فراخوان این جشنواره در سال 85 توزیع شد و به لطف خداوند متعال این جشنواره چهارده ساله شده است.

معاون فرهنگی رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه این جشنواره از سری برنامه های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام) به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام)، حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)، بزرگداشت حضرت احمدبن موسی «شاهچراغ» (علیه السلام) و همزمان با دهه ی کرامت سال 98 با گستره فراملی برگزار می شود، گفت: آثار ارسالی نباید در 13 دوره گذشته جشنواره حائز رتبه شده باشند.

وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت (علیهم السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی، از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (علیه السلام) است.

زارع با بیان اینکه جشنواره در دو رده سنی کودکان و نوجوانان (7 - 18 سال) و بزرگسالان (از 18 سال به بالا) برگزار می شود، تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به چهاردهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (علیه السلام) 8 خرداد ماه 1398 است و آثار برگزیده جهت شرکت در جشنواره نیز 28 خرداد ماه مشخص می شوند.

وی ارادت مندی و شیفتگی، جلوه های معنوی زیارت، شفاعت، درد دل، امیدها و آرزوها و جایگاه نماز در آموزه های اهل بیت (علیهم السلام)، بویژه حضرت رضا (علیه السلام) و نقش آن در سلامت اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی را محورهای این جشنواره اعلام کرد و یادآور شد: دبیرخانه این جشنواره در سیزدهمین دوره 82 هزار و 845 نامه از 41 کشور دریافت نموده است. 

زارع با بیان اینکه بخش استانی جشنواره چهاردهم به دلنوشته های بومی مازندران اختصاص دارد، افزود: سه اثر از نامه های ارسالی به زبان مازندرانی (ویژه بومی مازندران) در این جشنواره مورد تجلیل قرار می گیرند.
 وی با اشاره به بخش ویژه این جشنواره با عنوان انتخاب یک حدیث از امام رضا (علیه السلام) با موضوع «نماز» اشاره کرد و گفت: انتخاب یک حدیث از حضرت امام رضا (علیه السلام) با موضوع یکی از آسیب های اجتماعی نیز در این بخش مورد توجه است.
 وی با بیان اینکه آئین اختتامیه این جشنواره 16 تیرماه سال جاری به همراه معرفی برترین ها برگزار می شود، خاطرنشان کرد: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند با مراجعه به آدرس mazandaran.farhang.gov.ir و یا mazandaran.shamstoos.ir ضمن مطالعه ی دقیق فراخوان، نسبت به ارسال دلنوشته های خویش به آدرس ساری، میدان امام (ره)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دبیرخانه جشنواره بین المللی دل نوشته ای به امام رضا (علیه السلام)، کد پستی 4815838794 ، صندوق پستی 1551 و یا از طریق پست الکترونیک به آدرس Nameh.imamreza@gmail.com اقدام نمایند.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500