• اخبار

ویژه برنامه های قرآن و عترت و محفل انس با قرآن اصحاب رسانه مازندران

ویژه برنامه های قرآن و عترت و محفل انس با قرآن اصحاب رسانه مازندران
شالویی از برگزاری ویژه برنامه های قرآن و عترت و محفل انس با قرآن اصحاب رسانه استان خبر داد و افزود: این مراسم معنوی ۱۲خرداد ماه بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در حسینیه عاشقان ساری برپا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، محمود شالویی، با اشاره به اینکه امسال ویژه برنامه هایی با موضوع قرآن و عترت از سوی این اداره کل برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده، گفت: به جهت بهره برداری از فیوضات ماه مبارک رمضان و گسترش انس با قرآن، برنامه «جشن رمضان» به همت معاونت فرهنگی و رسانه ای این اداره کل  همزمان با ایام ماه مبارک در حال برگزاری است.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، ایجاد اشتیاق و حرکت عمومی در ماه رمضان، تقویت حس روحانی و عرفانی در جامعه، ارج نهادن به هنر معنوی، دینی، اسلامی، ایرانی و سنتی، حمایت و تجلیل و معرفی افراد و مؤسسات فعال قرآن و عترت، بستر سازی و فراهم نمودن زمینه لازم برای تحقق جنبش هنری در حوزه قرآن و عترت (علیهم السلام) را اهداف برگزاری جشن رمضان برشمرد.  

وی با تاکید براینکه برگزاری جشن رمضان  با تنوع در رشته ها و موضوعات مختلف  بهانه خوبی است برای تحقق جنبش فرهنگی و هنری در حوزه قرآن و عترت (علیهم السلام) خاطرنشان کرد: جشن رمضان با بهره مندی از ظرفیت حداکثری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها و موسسات تابعه و کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار خواهد شد.  

شالویی به برپایی نمایشگاه قرآن و عترت در 8 غرفه نمایشگاهی شامل: قصه گویی، نقاشی، شهدای گمنام، موسسه ثارالله، انتشارات شوق، حوزه علمیه خواهران، حجاب و عفاف، نسیم قرآن و... دربوستان ولایت به آدرس میدان امام حسین (علیه السلام) جنب ساختمان جدید شورای شهر اسلامی ساری اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه از 30 اردیبهشت گشایش یافته و امروز 5 خرداد ماه آخرین مهلت بازدید از این رویداد فرهنگی دینی اعلام شده است.  

وی با بیان اینکه نمایشگاه و فروشگاه کتاب، نرم افزار و محصولات قرآن و عترت در اکثر شهرستان های استان برپا شده است، گفت: برگزاری مراسم و محافل قرآنی با توجه به مناسبت های ملی و مذهبی در دستور کار برگزار کنندگان جشن رمضان قرار دارد.  

شالویی از برگزاری نشست های تخصصی تدبر و تفسیر قرآن کریم با محوریت اقتصاد مقاومتی و نهضت فهم قرآن با حضور ائمه جمعه و جماعات در سراسر استان خبر داد و افزود: برگزاری نشست های علمی و تخصصی قرآن و عترت (با اولویت شاخص های مطرح نظام) نیز در ماه رمضان مورد توجه است.  

وی، اجرای نمایش های صحنه ایی و خیابانی بامحوریت قرآن و عترت، برپایی شب های شعر، خاطره و داستان سرایی به همراه قصص قرآن و عترت، برگزاری همایش کتابت وحی و برگزاری مراسم های معنوی مناجات خوانی (آوازهای مذهبی) از دیگر برنامه های جشن رمضان امسال است.  

شالویی با اشاره به اینکه برنامه های ویژه شب های رمضان از ابتدای ماه روزه تا پایان ماه مهمانی خدا در مصلی های نماز جمعه شهرستان های بابل و بابلسر برگزار می شود، اظهار کرد: محفل شعر خوانی 11 خردادماه جاری به مناسبت سالگرد رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (رحمت الله علیه) در حسینیه عاشقان کربلا ساری برپا می شود.  

وی به اقبال عمومی از ویژه برنامه های ضیافت کلمات به میزبانی هتل رامسر و مناجات خوانی مسجد جامع چمستان نور اشاره کرد و گفت: جشنواره کتابت وحی 10 خرداد با حضور هنرمندان شرق استان «گلوگاه، نکا، بهشهر» در محوطه تاریخی عباس آباد بهشهر برگزار می شود.  

شالویی از برگزاری محفل انس با قرآن اصحاب رسانه استان خبر داد و افزود: این مراسم معنوی 12 خرداد بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در حسینیه عاشقان ساری برپا می شود.  

وی یادآورشد: هنرمندان خوشنویس آملی نیز به مناسبت اجرای ویژه برنامه جشن رمضان آیات قرآن کریم را 9 خرداد ماه جاری با حضور در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل کتابت می کنند.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۵ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500