• اخبار

اخبار ویژه شهرستان ها- همزمان با سراسر کشور، سینما هنر و تجربه بابل میزبان هفته فیلم اروپایی خواهد بود

اخبار ویژه شهرستان ها- همزمان با سراسر کشور، سینما هنر و تجربه بابل میزبان هفته فیلم اروپایی خواهد بود
هفته فیلم های اروپایی در سینما هنر و تجربه بابل از ١٨ تا ٢٧ خرداد ٩٨ در دو سانس ١٥ و ١٧ میزبان علاقمندان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل، سومین دوره هفته فیلم اروپایی کار مشترکی از گروه سینمایی هنر و تجربه و اوینیک ایران (موسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) که رسما روز شنبه ٨ جون مصادف با ١٨ خرداد در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد، در ٨ شهر بابل، اصفهان، کرمان، کیش، مشهد، تبریز، تهران و شیراز و با فیلم هایی از ٢٠ کشور به عنوان مهمترین رویداد فرهنگی اروپا در سال های اخیر در ایران در حال برگزاری است.

مقامات ایرانی و رئیس اوینیک تهران، هفته فیلم اروپایی ٢٠١٩ را با حضور سفرا، فیلمسازان و کارگردانان ایرانی و اروپایی، افتتاح کردند و در مراسم افتتاحیه این رویداد بزرگ فرهنگی، دو فیلم «دره تاریک» از اتریش و «ارتش خاموش» از هلند برای حاضران به نمایش گذاشته شد.

در بخش جنبی هفته فیلم، پنج کارگاه با حضور تهیه کنندگان و کارگردانانی از کشورهای قبرس، هلند و سوئیس با موضوع فیلم های هنری و تولید مشترک در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار می شود.

گفتنی است هفته فیلم های اروپایی در سینما هنر و تجربه بابل از ١٨ تا ٢٧ خرداد ٩٨ در دو سانس ١٥ و ١٧ میزبان علاقمندان خواهد بود و طبق گفته مسئولین برگزاری این رویداد، ورود برای عموم آزاد و رایگان خواهد بود.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۴۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500