• اخبار

اخبار ویژه شهرستان ها- اولین کارگاه آموزشی پژوهشی موسیقی بومی مازندران از شرق تا غرب استان در نور برگزار شد

اخبار ویژه شهرستان ها- اولین کارگاه آموزشی پژوهشی موسیقی بومی مازندران از شرق تا غرب استان در نور برگزار شد
این کارگاه آموزشی و پژوهشی با حضور هنرمندان برجسته استان همچون سیدجلال محمدی، حسین علمباز، داود کلوانی، علی دیوسالار، کوهیار یوسفی، مصطفی انشائی، محسن محمدزاده، بهنام دیوی، رحمت اله کاویانپور و رضا دیوسالار اجرا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور، اولین کارگاه آموزشی و پژوهشی موسیقی بومی مازندران از شرق تا غرب استان به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور و همکاری موسسه فرهنگی و هنری صبا رویان در مجتمع فرهنگی و هنری پیامبراعظم (ص) رویان برگزار گردید.

داود فلاح، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در ابتدای این برنامه ضمن خیرمقدم به کلیه هنرمندانی که از نقاط مختلف استان مازندران در این کارگاه آموزشی و پژوهشی حضور یافتند تقدیر و تشکر کرد و به یادآور شد: موسیقی مازندران در زندگی مازندرانی ها جریان دارد و هرجا کار و تلاش مازندرانی ها وجود داشت موسیقی محلی همراه کار و تلاش بود. پس موسیقی محلی مازندران زائیده ی، تلاش و همت مردم این سرزمین است. وی از همه هنرمندان عرصه موسقی خواست به دورهمی های موسیقایی بیشتر از گذشته اهمیت داده شود تا وفاق و یکدلی حکمفرما گردد.

علی شادمان، فرماندار شهرستان نور هم دقایقی در مورد اهمیت گسترش و ترویج علمی و دقیق موسیقی بومی و محلی خاص استان مازندران سخن گفت و اظهار داشت: باید جلسات و کارگاه های علمی و پژوهشی در همین راستا بصورت مدون و برنامه ریزی شده در سراسر استان برگزار شود تا بتوان از همه پتانسیل در این حوزه در مسیر رشد و تعالی فرهنگ و هنر بومی و محلی بهره گرفت.

وی افزود: می بایست استعدادهای جدید و ناشناختانه این رشته را شناسایی و با تعلیم به وسیله اساتید این حوزه هنری شکوفا نمود، چراکه عرصه و بستر کار و پرورش استعدادهای هنری در استان با توجه به کثرت هنرمندان در حوزه های مختلف هنری به تعداد زیاد وجود دارد و ما  مسئولان و متولیان در این زمینه ها باید حمایت های کافی و وافی را داشته تا هنر بومی و محلی استان خود را تمام و کمال به نسل نو و  آیندگان منتقل نماییم.

لازم به ذکر است در این برنامه ازطرف اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان نور، از خانواده هنرمند فقید جانباز در عرصه موسیقی بومی و محلی شهرستان نور، زنده یاد صائب دیوسالار با حضور مسئولین تقدیر بعمل آمد.

در پایان مراسم نیز از کلیه اساتید و هنرمندانی که در برپایی این کارگاه آموزشی و پزوهشی همکاری کردند با اهداء لوح سپاس و جوایزی تجلیل شد.

گفتنی است این کارگاه در جهت ترویج و گسترش هنر موسیقی بومی و محلی در تاریخ ١٦ خردادماه ٩٨، ساعت ٢١ در سالن پیامبر اعظم (ص) رویان برگزار شد که  با حضور هنرمندان برجسته استان همچون سیدجلال محمدی، حسین علمباز، داود کلوانی، علی دیوسالار، کوهیار یوسفی، مصطفی انشائی، محسن محمدزاده، بهنام دیوی، رحمت اله کاویانپور و رضا دیوسالار اجرا گردید.


روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۴۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500