• اخبار

عصری با شعر «در فراق امام خمینی (ره)» در قائم شهر برگزار شد

عصری با شعر «در فراق امام خمینی (ره)» در قائم شهر برگزار شد
به مناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، آئین عصر شعر با عنوان «عصری با شعر فراق یار» با حضور جمعی از مسولین و شاعران بنام استانی در حسینیه عاشقان ثارالله شهرستان قائم شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی قائم شهر، بمناسبت سی امین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، آئین عصر شعر با عنوان «عصری با شعر فراق یار» به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم شهر و سپاه پاسداران ناحیه این شهرستان در روز دوشنبه ١٣ خرداد ماه ٩٨ در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد.

این محفل ادبی و معنوی با حضور حضرت آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر، محمود شالویی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، سرهنگ علیزاده فرمانده سپاه پاسداران ناحیه قائم شهر، سید یوسف موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم شهر ،جمعی از مسولین و شاعران مطرح استانی برگزار شد.

در این مراسم، آیت الله معلمی ضمن تاکید بر لزوم چاپ و نشر وصیت نامه امام راحل توسط دستگاه های فرهنگی به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به عنوان یک نیاز و ضرورت اظهار داشت: مطالبه گری امام از مسئولان، دولتمردان، روحانیون و آحاد مردم از مهمترین فرازهای وصیت نامه سیاسی و الهی بنیانگذار جمهوری اسلامی است که امروز جامعه ما و مخصوصا نسل جوان مطالبه گر و تشنه آرمان های امام راحل نیازمند آن هستند.

محمود شالویی نیز در جمع اهالی فرهنگ و شعر و ادب استان گفت: حضرت امام راحل (ره) با قیام و انقلاب خود، دنیا را متوجه کشور ایران اسلامی نموده است و کشورهای دیگر، ایران را با نام جاودانه امام خمینی (ره) می شناسند.

در ادامه این مراسم شاعران صاحب نام مازندران به قرائت سروده های خود در وصف امام خمینی و ولایت و رهبری پرداختند که با استقبال علاقمندان به شعر و ادب مواجه شد.

در پایان این مراسم معنوی نیز با اهدای هدایائی از شاعران متعهد و آئینی استان تقدیر شد.  

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قائم شهر
۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500