آرشیو تقویم فرهنگی

کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت وگو با دیگران و نیز تمرین و تجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می­ رود.
سوگند به قلم و آنچه نویسند
سوگند به قلم و آنچه نویسند
پس از انقلاب نویسندگان و شاعران سرشناسی چون محمدعلی سپانلو سیزدهم تیرماه را به عنوان روز قلم و نویسنده پیشنهاد دادند، تا این‌که چهاردهم تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
نام گذاری روز ملی دختران، در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و در زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم های رسمی کشور درج گردید و این در حالی است که سازمان ملل در سال 2012 به فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم های میلادی افتاد.
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
هفدهم شوال روز جنگ دلاورانه مولا علی(ع) با عمروبن عبدود است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و آیین زورخانه‌ای در نظر گرفته شده است.
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
به مناسبت سالروز درگذشت دکتر شریعتی
تقویم فرهنگی و هنری: صنایع دستی، حاصل روح ملت‌ها
تقویم فرهنگی و هنری: صنایع دستی، حاصل روح ملت‌ها
در دهم ژوئن/ بیستم خرداد سال ۱۹۶۴م. نخستین همایش‌ جهانی با شرکت مسئولان اجرائی، استادان دانشگاه، هنرمندان و صنعتگران بیش از ۴۰ کشور جهان، در نیویورک برگزارشد. در قطعنامه‌ی پایانی آن همایش، تأسیس« شورای جهانی صنایع دستی»، به عنوان نهاد وابسته به یونسکو تصویب‌ شد. سالروز تأسیس این همایش، به عنوان «روز جهانی صنایع دستی» نامگذاری شد.
  • اخبار

سه انتصاب جدید در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت پذیرفت

سه انتصاب جدید در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت پذیرفت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران طی احکام جداگانه ای آقایان محمد فوقی، مجید نیکو و عبدالرضا رشیدی را به عنوان سرپرست ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار، محمودآباد و رامسر منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، محمود شالویی با صدور احکام جداگانه ای محمد فوقی را به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار، مجید نیکو را به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد و عبدالرضا رشیدی را به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامسر منصوب کرد.

متن حکم ایشان بدین شرح است:

 

«جناب آقای محمد فوقی 

با سلام

     نظر به سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت های موجود در جهت توسعه، رشد و شکوفایی فرهنگ و هنر موفق باشید.»

 

«جناب آقای مجید نیکو

با سلام

     نظر به سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت های موجود در جهت توسعه، رشد و شکوفایی فرهنگ و هنر موفق باشید.»

 

«جناب آقای عبدالرضا رشیدی

با سلام

     نظر به سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامسر منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیت های موجود در جهت توسعه، رشد و شکوفایی فرهنگ و هنر موفق باشید.»

 

گفتنی است محمد فوقی پیش از این مسئولیت های همچون مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران، معاون قرآن و عترت اداره کل، مسئول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان، مسئول نمایندگی خبرگزاری شبستان استان و جانشین معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان را بر عهده داشته است.

همچنین مجید نیکو در سوابق خود مسئولیت هایی نظیر کارشناسی تخصصی امور هنری، ریاست ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های محمودآباد، جویبار، بابلسر و مشاور اجرایی مدیرکل را نیز بر عهده داشته است.

شایان ذکر است عبدالرضا رشیدی فارغ التحصیل رشته تئاتر و فعال هنرهای نمایشی است که پیش تر مسئولیت هایی همچون کارشناسی تخصصی امور هنری، عضو شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش و ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد را نیز در کارنامه خود دارد.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500