آرشیو تقویم فرهنگی

کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت وگو با دیگران و نیز تمرین و تجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می­ رود.
سوگند به قلم و آنچه نویسند
سوگند به قلم و آنچه نویسند
پس از انقلاب نویسندگان و شاعران سرشناسی چون محمدعلی سپانلو سیزدهم تیرماه را به عنوان روز قلم و نویسنده پیشنهاد دادند، تا این‌که چهاردهم تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
نام گذاری روز ملی دختران، در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و در زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم های رسمی کشور درج گردید و این در حالی است که سازمان ملل در سال 2012 به فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم های میلادی افتاد.
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
هفدهم شوال روز جنگ دلاورانه مولا علی(ع) با عمروبن عبدود است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و آیین زورخانه‌ای در نظر گرفته شده است.
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
به مناسبت سالروز درگذشت دکتر شریعتی
تقویم فرهنگی و هنری: صنایع دستی، حاصل روح ملت‌ها
تقویم فرهنگی و هنری: صنایع دستی، حاصل روح ملت‌ها
در دهم ژوئن/ بیستم خرداد سال ۱۹۶۴م. نخستین همایش‌ جهانی با شرکت مسئولان اجرائی، استادان دانشگاه، هنرمندان و صنعتگران بیش از ۴۰ کشور جهان، در نیویورک برگزارشد. در قطعنامه‌ی پایانی آن همایش، تأسیس« شورای جهانی صنایع دستی»، به عنوان نهاد وابسته به یونسکو تصویب‌ شد. سالروز تأسیس این همایش، به عنوان «روز جهانی صنایع دستی» نامگذاری شد.
  • اخبار

همزمان با روز قلم از تالیفات جدید نویسندگان نوری رونمایی شد

همزمان با روز قلم از تالیفات جدید نویسندگان نوری رونمایی شد
این همایش سومین مراسم رونمایی از کتب نویسندگان و مولفان شهرستان نور است که هم زمان با روز قلم برگزار شد و از آثار ١٠نفر از مولفان این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در روز شنبه مورخه ١٥ تیرماه ٩٨ و همزمان با روز قلم با حضور مسئولان ،نویسندگان و خانواده های آنان ، اصحاب قلم ورسانمه از کتب تازه تالیف تعدادی از نویسندگان شهرستان نور رونمایی شد.

در این مراسم داود فلاح ،رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان نور در آغاز مراسم رونمایی ،ضمن خیرمقدم اظهار کرد:این همایش سومین مراسم رونمایی از کتب نویسندگان و مولفان شهرستان نور است که هم زمان با روز قلم برگزار شدو امروز آثار ١٠نفر از مولفان این شهرستان رونمایی و معرفی می شود.

داود فلاح افزود:یکی از اقدامات اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان نور،ایجاد،راه اندازی و فعال کردن کانونهای مختلف از جمله کانون مولفان و نویسندگان ، گویندگان و مجریان، ...بوده که سبب شدتا ضمن شناسایی نخبگان و ایجاد انگیزه در یک تشکل سازمان یافته استعدادهای نهفته بروز پیداکرده و فعال شود.

در ادامه مراسم دکتر علی شادمان نیز اذعان داشت،در حوزه علم و اندیشه وفرهنگ کار زیادی انجام ندادیم.ولی بازتاب همین همایش هادر رسانه هاو فضای مجازی موجب افزایش اعتماد وانگیزه ونیز معرفی نخبگان، نویسندگان و مولفان می شود.

علی شادمان افزود،در این اقدام  نویسنده با بسیاری از نخبگان و فرهیختگان  ارتباط عالمانه برقرار می کندو نفس عمل آنقدر ارزشمند استکه کمیت را پوشش داده و  آنرا رفع می کند.

در این همایش از کتب  مولفان شهرستان نور از جمله : سعید رنجبربرای نگارش  سه کتاب تخصصی زبان انگلیسی و هفت کتاب دانشگاهی ،ایرج صادقی برای نگارش کتاب گینه شناسی ،اندیشه های نیمایوشیج ،معین دریایی برای نگارش کتاب خیس تر از باران(شعرفارس)،منظومه تبری مازیار و...،رقیه خراط به خاطر نگارش کتاب پویای دلاور،میچکای کوهستان و... در حوزه کودک ، رضا نجفی نگارش فیلم نامه پائیز زودرس ، کتاب عشق و حسرت و...،وجیه اله رنجبر برای نگارش سه کتاب شعر و ٦ جلد ترجمه ، فرزانه تونی به دلیل نگارش رمان همه من ، نهال بلوط و...، رویا قاسمی برای نگارش  چهارم رمان سارا، محمود مشایخ به خاطر نگارش ١٨ عنوان کتاب رایانه و ارتباطات ، تجلیل و از آثار آنان با حضور مسئولان شهرستانی رونمایی شد.

 در بخش ویژه این همایش نیز، از دکتر عبدالعظیم سالاریان بخاطر تالیف چندین جلد کتاب از جمله ، چاپ رمان پامچال های وحشی و نیز پرواز اندیشه به عنوان نویسنده برتر ادبی در میان پزشکان کشور در سال ١٣٩٧، کتاب عشق زرد، خیلی دور و خیلی نزدیک و ...با اهدای لوح و هدیه نفیس تجلیل و قدردانی شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران
۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500