آرشیو تقویم فرهنگی

کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت وگو با دیگران و نیز تمرین و تجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می­ رود.
سوگند به قلم و آنچه نویسند
سوگند به قلم و آنچه نویسند
پس از انقلاب نویسندگان و شاعران سرشناسی چون محمدعلی سپانلو سیزدهم تیرماه را به عنوان روز قلم و نویسنده پیشنهاد دادند، تا این‌که چهاردهم تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
نام گذاری روز ملی دختران، در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و در زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم های رسمی کشور درج گردید و این در حالی است که سازمان ملل در سال 2012 به فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم های میلادی افتاد.
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
هفدهم شوال روز جنگ دلاورانه مولا علی(ع) با عمروبن عبدود است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و آیین زورخانه‌ای در نظر گرفته شده است.
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
تقویم فرهنگی و هنری: سیری بر سلوک معلم انقلابی
به مناسبت سالروز درگذشت دکتر شریعتی
تقویم فرهنگی و هنری: صنایع دستی، حاصل روح ملت‌ها
تقویم فرهنگی و هنری: صنایع دستی، حاصل روح ملت‌ها
در دهم ژوئن/ بیستم خرداد سال ۱۹۶۴م. نخستین همایش‌ جهانی با شرکت مسئولان اجرائی، استادان دانشگاه، هنرمندان و صنعتگران بیش از ۴۰ کشور جهان، در نیویورک برگزارشد. در قطعنامه‌ی پایانی آن همایش، تأسیس« شورای جهانی صنایع دستی»، به عنوان نهاد وابسته به یونسکو تصویب‌ شد. سالروز تأسیس این همایش، به عنوان «روز جهانی صنایع دستی» نامگذاری شد.
  • اخبار

نشست آموزشی دوری از آسیب های اجتماعی با موضوع عفاف و حجاب شهرستان گلوگاه

نشست آموزشی دوری از آسیب های اجتماعی با موضوع عفاف و حجاب شهرستان گلوگاه
از نگاه قرآن واهل بیت ، نگاه مادران ، نگاه ویژه است مودت ودوستی در نظام خانواده که اعضای کانون خانواده را گرم نگه می دارد ، رابطه خوب میان دختران ومادران ، فرزندان نیاز به دعا مادران که معجزه ای خارق العاده برای فرزندان است و آن نعمت بزرگی است که مادران به فرزندان هدیه می کنند نگاه مادر ، تمام زندگی مادر نعمت است حتی بعد از مرگ مادر ، حسرت برای کسانی که نمی توانند با مادر ارتباط برقرار کنند. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گلوگاه این اداره با همکاری اداره تبلیغات اسلامی ، اداره اوقاف و امورخیریه ، کمیته امداد امام خمینی ره بمناسبت ایام دهه کرامت ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) ولادت حضرت احمدابن موسی (شاهچراغ ) ولادت علی ابن موسی الرضا (ع)  با سخنرانی دکتر اندرخورا  ، نشست آموزشی با موضوع دوری از آسیب های اجتماعی سبک زندگی اسلامی ، تحکیم بنیان خانواده در  روز چهارشنبه مورخ ١٨ تیرماه ٩٨ در فاطمیه مسجد ولی عصر عج د رایام دهه کرامت برگزار شد .
دکتر اندرخورا سخنران ،  نشست آموزشی دوری از آسیب اجتماعی ، سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده با موضوع عفاف وحجاب بیان داشت :عفاف وحجاب مقوله ای  است که رعایت آن  هم برای زنان و مردان  در قرآن کریم واهل بیت (ع) یادوری شده .
از نگاه قرآن واهل بیت ،  نگاه مادران  ، نگاه ویژه است مودت ودوستی در نظام خانواده که اعضای کانون خانواده را گرم نگه می دارد ، رابطه خوب میان دختران ومادران ، فرزندان نیاز به دعا مادران که معجزه ای خارق العاده برای فرزندان  است و آن نعمت بزرگی است که مادران به فرزندان هدیه می کنند نگاه مادر ، تمام زندگی مادر نعمت است حتی بعد از مرگ مادر ، حسرت برای کسانی که نمی توانند با مادر ارتباط برقرار کنند 
روش ارتباط مفهوم پذیری است که باید مراقب گوش خوددر برقراری ارتباط درست  باشیم و قبل از انتخاب باید عاقلانه و منطقی فکر کردتا به سرمنزل معنوی رسید 
دکتر اندرخوار : در خانواده سه گام اساسی بیان شده ،  الف : برای تکامل انسان ، دوم :  فرزند آوری و تربیت درست   ، سوم : عامل محیط که نقشی مهم و موثر درجامعه برای الگو برداری از قرآن واهل بیت (ع) مطرح شده بیان نمود 
آسیب های اجتماعی و آثار منفی ریشه در محصول : بی اعتمادی – سطح آگاهی و دانش – مفهوم عشق و ایجاد همدلی و عشق وعلاقه شدید قلبی ویژه گی های عفاف ،  عفیفه است از مادر عاشق تر نداریم .
پیامبر گرامی فرمود : حسن خلق نیمی از ایمان انسان است : رفتار خوب داشتن ، ارتباط خوب ؛ کانون گرم خانواده را از بد یها و ناهنجاری های اجتماعی دور نگاه می دارد و خانواده سالم در کنار یکدیگر به زندگی خوب و خوش سرشار از نشاط و امید ادامه می دهند . 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500