آرشیو تقویم فرهنگی

اهداف قیام امام حسین(ع)
اهداف قیام امام حسین(ع)
تلاقی آب و آئینه..
تلاقی آب و آئینه..
بخشی از نامه عاشقانه نیما یوشیج به همسرش به مناسبت روز ازدواج
آن امام بخشنده...
آن امام بخشنده...
محمد بن علی، به خاطر کرم و بخششی که نسبت به مردم داشت، جواد (بخشنده) خوانده می‌شد.
دوم مرداد ماه خورشیدی، آغاز سال باستانی تبری یا مازندرانی
دوم مرداد ماه خورشیدی، آغاز سال باستانی تبری یا مازندرانی
استفاده از چنین ظرفیت‌های اجتماعی بومی که با خود مجموعه‌ای از جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی را به همراه دارند، می‌تواند جامعه میزبان را به جامعه‌ای بانشاط‌تر از گذشته تبدیل کند.
سالروز تولد یک هنرمند مازندرانی
سالروز تولد یک هنرمند مازندرانی
داوود رشیدی حائری متولد ۲۵ تیر ۱۳۱۲ از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است.
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت وگو با دیگران و نیز تمرین و تجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می­ رود.
سوگند به قلم و آنچه نویسند
سوگند به قلم و آنچه نویسند
پس از انقلاب نویسندگان و شاعران سرشناسی چون محمدعلی سپانلو سیزدهم تیرماه را به عنوان روز قلم و نویسنده پیشنهاد دادند، تا این‌که چهاردهم تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
نام گذاری روز ملی دختران، در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و در زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم های رسمی کشور درج گردید و این در حالی است که سازمان ملل در سال 2012 به فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم های میلادی افتاد.
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
هفدهم شوال روز جنگ دلاورانه مولا علی(ع) با عمروبن عبدود است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و آیین زورخانه‌ای در نظر گرفته شده است.
  • اخبار

برگزاری جلسه ستاد هفته رسانه در شهرستان آمل

برگزاری جلسه ستاد هفته رسانه در شهرستان آمل
بمناسبت فرا رسیدن هفدهم مرداد " روز خبرنگار " و " هفته رسانه " جلسه ستاد هفته رسانه شهرستان در فرمانداری ویژه آمل با حضور مسئولین برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل ؛ بمناسبت فرا رسیدن هفدهم مرداد " روز خبرنگار " و " هفته رسانه " جلسه ستاد هفته رسانه شهرستان با حضور مسئولین و نمایندگان ادارات و نهادها بتاریخ دوازدهم مردادماه در فرمانداری ویژه آمل برگزار گردید .

 امیر امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک ایام پیش رو و تقدیر و تشکر از فرماندار ویژه شهرستان آمل جهت برگزاری جلسه ، هفته رسانه را به همه خبرنگاران تبریک گفت .

این مسئول در ادامه افزود : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران با همکاری خانه مطبوعات استان بمانند سالهای گذشته مراسم استانی و متمرکزی را امسال بتاریخ شنبه ١٩ مرداد در محمودآباد تدارک دیده اند و به تبع این همایش استانی با همکاری فرمانداری ویژه ، شورای شهر و شهرداری ، رابط خانه مطبوعات شهرستان و سایر ادارات ، مراسم تجلیلی را نیز در سطح شهرستان برگزار خواهیم نمود  .     

در ادامه نعمت اله قربانی رابط خانه مطبوعات استان در شهرستان آمل ضمن تقدیر از فرمانداری جهت برگزاری جلسه و تشکر از حضور اعضاء حاضر در جلسه گفت: خانه مطبوعات شهرستان آمل با ٤١ عضو در حال فعالیت بوده و برای رفع مشکلات و ارائه پیشنهادات و انتظارات بصورت ماهانه و هفته ای این ایام جلسات مکرری را با حضور خبرنگاران برگزار نمودیم .

در ادامه هریک از ادارات و نهادهای حاضر در جلسه نقطه نظرات و پیشنهاد خود را به جلسه ارائه نمودند .

در پایان سید جعفر رسولی معاون استاندارو فرماندار ویژه شهرستان آمل ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه و تبریک ایام پیش رو گفت : یاد و خاطره شهدای عزیز انقلاب اسلامی و شهدای جنگ تحمیلی و شهدای ششم بهمن آمل و شهدای مدافع حرم و وطن ، و همچنین یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی می داریم و همچنین روز خبرنگار و هفته خبرنگار را به خبرنگاران پرتلاش و زحمتکش تبریک عرض می کنم . 

 این مسئول در ادامه افزود : باتوجه به گستردگی کار ، ایام هفته دولت و هفته دفاع مقدس را پیش رو داریم که نقش رسانه در طول جنگ بسیار مهم بوده الان نیز نقش خبرنگار و رسانه بسیار مهم و نقش بسزایی در تعیین سرنوشت کشور دارا می باشد .

معاون استاندار بیان کرد : نقش رسانه در جامعه بسیار مهم بوده و ما رسانه ها را رقیب خود ندانسته و به چشم تضاد به آنها نگاه نمی کنیم ، بلکه همه رسانه ها را در کنار خود یک فرصت برای مدیران و جامعه می دانیم و نقش فرمانداری در رابطه با نظارت که نقش اصلی فرمانداری می باشد ، رسانه ها در این مورد می توانند مشکلات جامعه را به تصویر بکشند تا مسئولین بتوانند مشکلات مردم و جامعه را مرتفع نمایند ، نقش دوم رسانه ها بیان عملکرد مدیران می باشد و مدیران در بین مردم حضور یابند و ارتباط مدیران با مردم باید وصل شود و بهترین افرادی که می توانند این نقش را خوب انجام دهند خبرنگاران می باشند .

وی در رابطه با مراسم تجلیل از خبرنگاران بیان کرد : در جلسه شورای اداری آینده از خبرنگاران فعال که با ادارات همکاری داشتند تجلیل بعمل خواهیم آورد و پل ارتباط ما با مردم خبرنگاران هستند و خبرنگارانی که در طول سال در سرما و گرما  همراه و یار ادارات بودند و در جلسات و مراسمات مختلف حضور فعال داشتند طبق لیستی که از سوی اداره ارشاد و هم نظر با رؤسای ادارات به فرمانداری ارسال می گردد مراسم خوبی در خور شأن این عزیزان خواهیم داشت و برگزار می کنیم و باتوجه به اینکه تعدادی از خبرنگاران شهرستان آمل در سطح استان مقام کسب نمودند و حرف اول را در سطح استان می زنند نیز تجلیل خواهیم کرد و مدیران نیز عملکرد خود را به خبرنگاران آملی بدهند تا بتوان از خبرنگاران شهرستانی استفاده نمود .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۵۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500