اخبار

نشست شورای اطلاع رسانی استان مازندران برگزار شد

نشست شورای اطلاع رسانی استان مازندران برگزار شد
پس از تعیین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به عنوان دبیر شورای اطلاع رسانی استان ، نخستین جلسه این شورا عصر روز پنجشنبه با حضور اعضا در دفتر معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران تشکیل شد

به گزارش خبرنگار ایرنا رییس شورای اطلاع‌رسانی مازندران با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور به نوعی شرایط جنگی است تاکید کرد: اکنون بیش از هر زمان دیگری جامعه نیاز به امید دارد و اطلاع‌رسانی درست عملکرد دستگاه‌های دولتی می‌تواند با اغنای افکار عمومی، سبب ایجاد اعتماد و امید در کشور شود.

حسین حسن نژاد عصر روز پنج شنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان در ساری بر ضرورت توجه مدیران دستگاههای اجرایی به این موضوع تاکید کرد و گفت: ترکیب جدید شورای اطلاع رسانی دولت که به استان ها ابلاغ شده است و در آن نمایندگان همه دستگاه ها و نهادهای حکومتی حضور دارند این فرصت را مهیا کرده است تا همه برای دفاع از دستاوردهای نظام وارد عمل شوند.

وی با تاکید بر اینکه دفاع از اقدام خوب هریک از ارکان نظام به مفهوم قدرتمندی خود نظام است، افزود: دولت به عنوان عینی ترین و بزرگترین رکن نظام نوک پیکان دستاوردها و اقدامات است و لازم است دستاوردهای این بخش هم با ادبیات واحد برای مردم بازگو شود.

معاون استاندار مازندران نادیده گرفتن دستاوردهای مثبت دولت و بالا بردن سطح توقع مردم بدون توجه به مقدورات را ظلم به نظام دانست و گفت: این که مردم در ادبیات مسئولان و مدیران دستگاههای حاکمیتی شاهد ارائه اطلاعات ناقص و متناقض باشند، برای نطام هزینه زا و برای جامعه ناامید کننده است و باید در کنار صداهای متفاوت جهت گیری واحدی وجود داشته باشد تا اعتمادافزایی کند.

رییس شورای اطلاع رسانی مازندران وظیفه این شورا را سیاستگذاری و مهیا کردن بستر برای ارائه اطلاعات صحیح، جامع و کامل و با زاویه دید درست دانست و تاکید کرد که همه دستگاههای حاکمیتی بویژه مجموعه های دولتی باید برای تحقق این مهم پای کار بیایند.

معاون سیاسی استاندار مازندران ظرفیت رسانه ای موجود در استان را هم به لحاظ کمیت و هم کیفیت نیروی انسانی قابل توجه و قابل اتکاء دانست و گفت: مهم ترین ضعف موجود در فضای اطلاع رسانی کنونی نبود انسجام ، جدیت و هدفمندی در ارائه اطلاعات لازم برای تولید محتواهای گوناگون و موثر با توجه به تحولات صورت گرفته در فضای رسانه ای و ذائقه جامعه است.

وی بر ضرورت پاسخگویی مدیران به رسانه ها تاکید کرد و افزود: این که مدیری در مواجهه با رسانه همه کمی و کاستی ها را به صورت ناشیانه ناشی از شرایط بد اقتصادی بداند تا خودش را از پاسخگویی به افکار عمومی خلاص کند، قابل قبول نیست چون کار و سازندگی در کشور با جدیت ادامه دارد. ممکن است شرایط اقتصادی هم به سهم خود در کاستی ها تاثیر داشته باشد ولی افکار عمومی باید با ارائه اطلاعات درست و شفاف قانع شود و در این صورت نقش شرایط بد اقتصادی را هم خواهد پذیرفت.

حسن نژاد توقع مردم برای دریافت خدمات مطلوب و شرایط مناسب زندگی را حق مسلم آنان و خدمتگزاری بدون منت را وظیفه تمامی دستگاهها دانست و توضیح داد: به عنوان مثال کشور در آستانه انتخابات قرار دارد و در این زمان ها معمولا عده ای به دنبال تصویرسازی بد از وضعیت موجود بر می آیند تا خودشان را به عنوان ناجی به رای دهندگان معرفی کنند و این چه بخواهیم چه نخواهیم طبیعت فضای انتخابات است منتهی مهم ترین نکته در این شرایط ارائه اطلاعات شفاف ، درست و قابل دفاع از دستاوردهای دولت و نظام به مردم است و آنها خودشان می توانند قضاوت کنند.

معاون استاندار با بیان اینکه مطالبه گری و نشانه گیری امید و اعتماد مردم توسط برخی‌ برای رسیدن به اهداف تنها با ارائه اطلاعات درست خنثی می شود ، تاکید کرد: دولت یکی از اجزای مهم نظام است و افزایش اعتماد مردم به دولت به مفهوم افزایش اعتماد مردم به نظام و آرای خودشان است.

پیش از سخنان حسن نژاد ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دبیر شورای اطلاع رسانی استان ،این شورا را یکی از شوراهای حساس استان ذکرکرد و افزود : ظرفیت رسانه ای استان خوب و بستر آن آماده است ولی دستگاه های اجرایی استان هنوز نتوانستند ازین بستر استفاده بهینه نمایند .وی تولید محتوا را یکی از نقص های اطلاع رسانی استان دانست و افزود : باید دستگاه های اجرایی استان و همچنین این شورا در خصوص تولید محتوا در امر اطلاع رسانی به جامعه کوشش بیشتری بنمایند .

در پایان این جلسه ، پس از تبادل نظر بین اعضا ، مقرر شد تا با تشکیل کمیته های تخصصی و راه اندازی دبیرخانه این شورا در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، فعالیت های آن به صورت مستمر ادامه یابد

۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید