آرشیو تقویم فرهنگی

اهداف قیام امام حسین(ع)
اهداف قیام امام حسین(ع)
تلاقی آب و آئینه..
تلاقی آب و آئینه..
بخشی از نامه عاشقانه نیما یوشیج به همسرش به مناسبت روز ازدواج
آن امام بخشنده...
آن امام بخشنده...
محمد بن علی، به خاطر کرم و بخششی که نسبت به مردم داشت، جواد (بخشنده) خوانده می‌شد.
دوم مرداد ماه خورشیدی، آغاز سال باستانی تبری یا مازندرانی
دوم مرداد ماه خورشیدی، آغاز سال باستانی تبری یا مازندرانی
استفاده از چنین ظرفیت‌های اجتماعی بومی که با خود مجموعه‌ای از جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی را به همراه دارند، می‌تواند جامعه میزبان را به جامعه‌ای بانشاط‌تر از گذشته تبدیل کند.
سالروز تولد یک هنرمند مازندرانی
سالروز تولد یک هنرمند مازندرانی
داوود رشیدی حائری متولد ۲۵ تیر ۱۳۱۲ از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است.
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب، تضمینی بر استحکام تربیت و فرهیختگی نسل آینده
کتاب خوانی برای بچه ها، تمرینی برای کسب مهارت های اجتماعی، تعامل و گفت وگو با دیگران و نیز تمرین و تجربه ای برای خوب گوش دادن به شمار می­ رود.
سوگند به قلم و آنچه نویسند
سوگند به قلم و آنچه نویسند
پس از انقلاب نویسندگان و شاعران سرشناسی چون محمدعلی سپانلو سیزدهم تیرماه را به عنوان روز قلم و نویسنده پیشنهاد دادند، تا این‌که چهاردهم تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
ابلهان گفتند مجنون را زجهل، حسن لیلی نیست چندان...
نام گذاری روز ملی دختران، در سال 1385 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و در زادروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم های رسمی کشور درج گردید و این در حالی است که سازمان ملل در سال 2012 به فکر انجام این نوع حرکت فرهنگی در تقویم های میلادی افتاد.
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: امام جعفر صادق(ع) در ذکر فریدالدین عطار نیشابوری
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
تقویم فرهنگی و هنری: ورزش باستانی زورخانه ای یک تاریخ ...
هفدهم شوال روز جنگ دلاورانه مولا علی(ع) با عمروبن عبدود است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و آیین زورخانه‌ای در نظر گرفته شده است.
  • اخبار

احیای کارگروه فرهنگ بومی و محلی در اداره کل ارشاد مازندران/برطرف شدن مشکلات تالار مرکزی ساری پس از 18 سال

احیای کارگروه فرهنگ بومی و محلی در اداره کل ارشاد مازندران/برطرف شدن مشکلات تالار مرکزی ساری پس از 18 سال
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اعلام اینکه احیا فرهنگ بومی و محلی را به صورت ویژه در برنامه کاری دارم، گفت: کارگروه ترویج فرهنگ بومی در ارشاد تشکیل شده و در 6 ماهه دوم برنامه‌های جامعی در سطح استان پیش‌بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، صبح امروز مهرانگیر عباسی مدیر خبرگزاری فارس در استان مازندران به همراه جمعی از خبرنگاران مرکز استان با عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دیدار و گفت‌وگو کردند.

عباس زارع در جمع خبرنگاران فارس در ارتباط با اقدامات انجام شده در سطح استان پس از حضورش، اظهار کرد: مشکل تالار مرکزی رامسر که یک مشکل 18 ساله بوده حل شده است.

وی با اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای رفع مشکل تالار مرکزی شهر ساری در دستور کار برنامه ارشاد استان قرار دارد، افزود: به صورت ویژه طرح ساماندهی تالار مرکزی شهر را پیگیری می‌کنم.

به گزارش فارس، کلنگ تالار مرکز شهری در سال 86 تحت عنوان تالار مرحوم کردان به زمین زده شد، این پروژه بر اساس برنامه‌ریزی قرار بود به مدت سه سال به بهره‌برداری برسد.

میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این پروژه  در سال 96 حدود 6 میلیارد تومان بود و مساحت اجرای طرح بیش از 12 هزار و 966 متر مربع است، اکنون با گذشت بیش از 11 سال میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه حدود 86 درصد اعلام شده است.

در گزارشی که خبرنگار فارس در چند ماهه گذشته پیگیری کرده متولیان سابق ارشاد استان تنها دلیل عدم بهره‌برداری از این پروژه را کمبود اعتبارات در بخش تجهیزات اعلام کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران قول برنامه‌ریزی شده‌ای برای بهره‌برداری از این پروژه نداد اما برای تکمیل این پروژه دغدغه دارد و اعلام کرده است که به صورت ویژه برای تکمیل این پروژه برنامه‌‌ریزی می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به کلنگ‌زنی خانه مطبوعات مازندران، از برنامه‌ریزی برای ساخت مجتمع فرهنگی هنری در کلاردشت خبر داد.

وی با اعلام اینکه احیا فرهنگ بومی و محلی را به صورت ویژه در برنامه کاری دارم، گفت: کارگروه ترویج فرهنگ بومی در ارشاد تشکیل شده و در 6 ماهه دوم برنامه‌های جامعی در سطح استان پیش‌بینی شده است.

زارع برگزاری نمایشگاه کتاب، نمایشگاه مطبوعات،کتاب کودک، نمایشگاه بازی‌های دیجیتال و نمایشگاه عکس در سطح استان طی سال جاری را دیگر برنامه‌های ارشاد استان اعلام کرد و گفت: اولویت اول بنده در ارشاد استان ترویج ارزش‌های دینی و اسلامی است.

وی با اعلام اینکه ارشاد متولی فرهنگ و هنر استان مازندران است، افزود: در کنار دستگاه‌های تخصصی برای فرهنگ‌سازی قرار می‌گیریم.

مدیرکل ارشاد مازندران با اعلام اینکه سیاست گذاری‌های فرهنگی استان در ارشاد انجام می‌شود، یادآور شد: راهبردها را در اختیار سایر ارگان‌ها و نهادها قرار می‌دهیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تکریم مفاخر در سطح استان، گفت: شناسایی و تکریم مفاخر استان برای ارشاد دارای اهمیت است در همین راستا بحث تجلیل از مفاخر فرهنگی و هنری را به صورت فصلی در دستور کار داریم و این موضوع در سطح شهرستان‌ها هم به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

مدیرکل ارشاد مازندران در ارتباط با ساماندهی آگهی‌های ثبتی در مازندران، بیان کرد: نرم افزاری در این ارتباط طراحی می‌شود و به صورت سیستمی آگهی‌های ثبتی برای انتشار در اختیار نشریات قرار می‌گیرد.

وی در پایان درباره برخی گلایه‌های فعالان رسانه‌ای استان در ارتباط با توزیع ناعادلانه آگهی‌های مزایده و مناقصه، بیان کرد: این آگهی‌ها بر اساس درجه روزنامه برای انتشار تقسیم می‌شود از طرفی گزارش توزیع آگهی‌ها در سامانه جامعه رسانه‌ای کشور بارگذاری می‌شود.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500