اخبار

فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب منتشر شد

فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب منتشر شد
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از انتشار فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، معصومه فرجی ضمن اعلام این خبر افزود: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور پشتیبانی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و طرح‌های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه مردم، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، هفتمین دوره «جشنواره روستاها  و عشایر دوستدار کتاب» را در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور با رویکرد مجازی برگزار می‌کند.
 
وی ادامه داد: مجموعه فعالیت‌های فرهنگی ترویجی مرتبط با کتاب‌خوانی که با مشارکت‌های مردمی، نهادها و سازمان‌های فعال در میان روستاییان و عشایر اجرا شده یا برای اجرا در سال آینده برنامه‌ریزی شده است، می‌تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد.
 
معاون فرهنگی و رسانه‌ای این اداره کل افزود: با توجه به شرایط به وجود آمده در اثر همه‌گیری ویروس کرونا و فرصت‌های بیشتر مردم برای مأنوس شدن با کتاب و کتاب‌خوانی، فعالان فرهنگی و مسئولان محلی در روستاها برنامه‌های تازه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی با استفاده از امکانات موجود در فضاهای مجازی طراحی، برنامه‌ریزی و اجرایی می‌کنند. از این‌رو، برنامه‌هایی که در روستاها با رویکرد مجازی در این روزهای کرونایی به اجرا گذاشته می‌شود در این دوره اهمیت پیدا می‌کنند و می‌توانند علاوه بر غنی کردن اوقات فراغت در الگوسازی و بهره‌گیری سایر روستاها تأثیرگذار باشد.
 
فرجی در ادامه گفت: روستاهای متقاضی شرکت در این جشنواره بر اسـاس فراخوان این دوره می‌توانند اقدامـات انجام‌ شده، برنامه‌ها، مـدارک و مسـتندات خـود را کـه مبنـی بر فعالیت‌های مرتبـط بـا کتـاب و کتاب‌خوانی آن روستاسـت، بـا امضـای دهیـار و رئیـس شـورای اسلامی روسـتا، همراه بـا برگه‌های تکمیل‌شده تا ۱۰ دی ماه ۹۹ به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و یا مستقیماً به دبیرخانه مرکزی در تهران (به آدرس دبیرخانه مرکزی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب- تهران- خیابان شهید مطهری- خیابان فجر (جم سابق) ـ شماره ۷ ـ ساختمان فجر ـ طبقه ۵ کد پستی ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱) ارسـال نمایند.
 
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه هیأت داوران جشنواره از میان نامزدهای نهایی ۱۰ روستا یا منطقه عشایری برگزیده را به عنوان «دوستدار کتاب» معرفی خواهند نمود گفت: متناسب بودن طرح‌ها با نیازهای محلی، آیین‌های بومی و ارزش‌های دینی و ملی، داشتن تأثیرات پایدار در ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی، برخورداری از مشارکت مردمی و پشتیبانی واحدهای اجرایی روستا و عشایر، داشتن پوشش جمعیتی مناسب و به خصوص توجه ویژه به زنان، کوکان و نوجوانان، از ظرفیت‌های فضاهای مجازی استفاده مناسب و خلاقی داشته باشد، دارا بودن قابلیت الگوبرداری و اجرا در سایر مناطق و داشتن تازگی و کیفیت در محتوا و شیوه اجرا از شاخص‌های انتخاب طرح‌ها می‌باشند.
 
علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۸۶۱۳۲۴- ۰۲۱۸۸۳۴۲۹۸۰-۰۲۱۸۸۳۴۲۹۷۹ و یا با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به شماره ۰۱۱۳۳۳۶۲۰۰۷ واحد معاونت فرهنگی تماس حاصل نمایند.
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید